KarateRec.com
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz

Evidované turnaje a jejich výsledky:

 

Vánoční cena Mladé Boleslavi 2011 - 19.11.2011

Město Mladá Boleslav
Stát Česká republika
Pořadatel TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
Registrovaných jednotlivců 340
Závodníci v kategoriích 400
Kluby 44
Státy 3
Kluby na medailových pozicích 36
Státy na medailových pozicích 3
Hodnocení 24-16-8-4-2


Ohodnocení kvality turnaje:
48.58%
Hlasuj: Hrůza Nic moc Průměrný Dobrý Skvělý Celkem: 159x

Seřadit podle:
Pozice Kategorie Jméno Příjmení Klub/team
KATA
kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu
1. kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu Marek Böhme Sportovní klub Keiko-ryu Shotokan CZE CZE
2. kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu Danh Manh Nguyen Sport Relax CZE CZE
3. kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu Filip Janda SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu Martin Pech TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
5. kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu Jan Le SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
5. kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu Jakub Pečenka TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
7. kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu Jan Bohuslav SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
7. kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu Moritz Mlenský SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kata ml. žáci (7-9)
1. kata ml. žáci (7-9) Daniel Brejcha SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
2. kata ml. žáci (7-9) William Seifert Karate Vision Praha CZE CZE
3. kata ml. žáci (7-9) Marek Boura SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
3. kata ml. žáci (7-9) David Minárik Sport Relax CZE CZE
5. kata ml. žáci (7-9) Artur Nazaruk SKC Louny CZE CZE
5. kata ml. žáci (7-9) Tomáš Nguyen Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
7. kata ml. žáci (7-9) Filip Krišal Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
7. kata ml. žáci (7-9) Matyáš Malý SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
kata ml. žáci (7-11)
1. kata ml. žáci (7-11) Matěj Říha KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata ml. žáci (7-11) Kristián Hnízdil SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kata ml. žáci (7-11) Daniel Schlosser KK Topoľčany SVK SVK
3. kata ml. žáci (7-11) Martin Šípek KK Topoľčany SVK SVK
5. kata ml. žáci (7-11) Petr Podrábský SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kata ml. žáci (7-11) Vojtěch Tonar SPORT UNION, z. s. CZE CZE
7. kata ml. žáci (7-11) Josef Fečo SPORT UNION, z. s. CZE CZE
7. kata ml. žáci (7-11) Ondřej Hrdlička SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu
1. kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu Miriam Stroffová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu Michaela Bartoňová SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
3. kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu Kateřina Ištoková Shotokan Sport Centrum Česká Lípa CZE CZE
3. kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu Veronika Trávníková Karate Vision Praha CZE CZE
5. kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu Hana Pelikánová SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
5. kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu Hana Žigová Shotokan Sport Centrum Česká Lípa CZE CZE
7. kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu Šárka Janšová KC Podbořany CZE CZE
7. kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu Michaela Kopalová USK Slavia Liberec CZE CZE
kata ml. žákyně (7-9)
1. kata ml. žákyně (7-9) Kristína Niznerová Rapid Bratislava SVK SVK
2. kata ml. žákyně (7-9) Denisa Brejchová SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kata ml. žákyně (7-9) Johanka Kynclová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata ml. žákyně (7-9) Valerie Žigová Shotokan Sport Centrum Česká Lípa CZE CZE
5. kata ml. žákyně (7-9) Magdalena Laura Husáková SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kata ml. žákyně (7-9) Klára Muzikářová SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
7. kata ml. žákyně (7-9) Jolanka Hamadová Ippon KK Rakovník CZE CZE
kata ml. žákyně (7-11)
1. kata ml. žákyně (7-11) Barbora Znamenáčková Sport Relax CZE CZE
2. kata ml. žákyně (7-11) Dominika Šabová NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
3. kata ml. žákyně (7-11) Veronika Konášová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kata ml. žákyně (7-11) Petra Pavlů Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
5. kata ml. žákyně (7-11) Hana Endlerová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kata ml. žákyně (7-11) Veronika Sasová SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
7. kata ml. žákyně (7-11) Adéla Mehičová Karate Černošice CZE CZE
7. kata ml. žákyně (7-11) Karolína Nývltová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kata žáci 12-14 let 8.-7.kyu
1. kata žáci 12-14 let 8.-7.kyu David Le SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
2. kata žáci 12-14 let 8.-7.kyu Vojtěch Mikuláš SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kata žáci 12-14 let 8.-7.kyu Radim Kafka KC Podbořany CZE CZE
3. kata žáci 12-14 let 8.-7.kyu Erik Stojka TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
5. kata žáci 12-14 let 8.-7.kyu Michal Cimbora TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
5. kata žáci 12-14 let 8.-7.kyu Daniel Hájek TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
kata žáci 12-14 let
1. kata žáci 12-14 let Filip Vít TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
2. kata žáci 12-14 let Dominik Bartuška Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kata žáci 12-14 let Milan Hájek Sport Relax CZE CZE
3. kata žáci 12-14 let Petr Marschall SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kata žáci 12-14 let Lukáš Hanzl Cobra Ryu Strakonice CZE CZE
5. kata žáci 12-14 let Matteo Tamborlani TARO KAN, z.s. CZE CZE
7. kata žáci 12-14 let David Kletečka KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
7. kata žáci 12-14 let Libor Podroužek KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kata žákyně 12-14 let 8.-7.kyu
1. kata žákyně 12-14 let 8.-7.kyu Lenka Přibylová EMĚ Mělník CZE CZE
2. kata žákyně 12-14 let 8.-7.kyu Natálie Peroutková Kamikaze Mladá Boleslav CZE CZE
3. kata žákyně 12-14 let 8.-7.kyu Barbora Kocková Karate Vision Praha CZE CZE
kata žákyně 12-14 let
1. kata žákyně 12-14 let Zuzana Augustinová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata žákyně 12-14 let Sabina Forstová TARO KAN, z.s. CZE CZE
3. kata žákyně 12-14 let Sabina Křížová SVČ DOMEČEK Brno CZE CZE
3. kata žákyně 12-14 let Zuzana Niznerová Rapid Bratislava SVK SVK
5. kata žákyně 12-14 let Nikola Jůzová Sportovní klub Keiko-ryu Shotokan CZE CZE
5. kata žákyně 12-14 let Aneta Šabová NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
7. kata žákyně 12-14 let Veronika Macháčková SK Tommi Praha CZE CZE
7. kata žákyně 12-14 let Markéta Nováková Sport Relax CZE CZE
kata dorostenci 15-17 let
1. kata dorostenci 15-17 let Adam Pešek Sportovní klub Keiko-ryu Shotokan CZE CZE
2. kata dorostenci 15-17 let Michal Nizner Rapid Bratislava SVK SVK
3. kata dorostenci 15-17 let Ondřej Blín USK Slavia Liberec CZE CZE
3. kata dorostenci 15-17 let Kryštof Kadlec Karate Vision Praha CZE CZE
5. kata dorostenci 15-17 let Dominik Bican Ippon KK Rakovník CZE CZE
5. kata dorostenci 15-17 let Tomáš Kolář Ippon KK Rakovník CZE CZE
7. kata dorostenci 15-17 let Radek Kirsch USK Slavia Liberec CZE CZE
kata dorostenky 15-17 let
1. kata dorostenky 15-17 let Tereza Zlatohlávková Sport Relax CZE CZE
2. kata dorostenky 15-17 let Melina Droste Zanshin Magdeburg GER GER
3. kata dorostenky 15-17 let Pavla Čížková KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata dorostenky 15-17 let Simona Forstová TARO KAN, z.s. CZE CZE
5. kata dorostenky 15-17 let Jana Horáková EMĚ Mělník CZE CZE
5. kata dorostenky 15-17 let Karin Košíková Sport Relax CZE CZE
kata team žáci (7-13)
1. kata team žáci (7-13) Sport Relax CZE CZE
2. kata team žáci (7-13) Autoškoda Mladá Boleslav CZE CZE
kata team žákyně (7-13)
1. kata team žákyně (7-13) Kesl Ryu Praha CZE CZE
2. kata team žákyně (7-13) Shotokan Sport Centrum Česká Lípa CZE CZE
3. kata team žákyně (7-13) Sport Relax CZE CZE
3. kata team žákyně (7-13) Autoškoda Mladá Boleslav CZE CZE
5. kata team žákyně (7-13) SK Tommi CZE CZE
5. kata team žákyně (7-13) MDDM Ostrov CZE CZE
KUMITE
kumite ml. žáci -35kg
1. kumite ml. žáci -35kg Radim Patkolo KARATE TEAM KCK Letohrad CZE CZE
2. kumite ml. žáci -35kg Radek Netolický Oddíl karate Hlinsko CZE CZE
3. kumite ml. žáci -35kg Daniel Jirásek KARATE TEAM KCK Letohrad CZE CZE
3. kumite ml. žáci -35kg Martin Šípek KK Topoľčany SVK SVK
5. kumite ml. žáci -35kg Tomáš Dittrich USK Slavia Liberec CZE CZE
5. kumite ml. žáci -35kg Mikuláš Fuka Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
7. kumite ml. žáci -35kg Richard Čech Ippon KK Rakovník CZE CZE
7. kumite ml. žáci -35kg Kristián Hnízdil SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite ml. žáci -40kg
1. kumite ml. žáci -40kg Daniel Hercík Schick Ryu Praha CZE CZE
2. kumite ml. žáci -40kg Ondřej Hrdlička SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite ml. žáci -40kg Šimon Honsů Schick Ryu Praha CZE CZE
3. kumite ml. žáci -40kg Jan Marek KARATE TEAM KCK Letohrad CZE CZE
5. kumite ml. žáci -40kg Jan Kubala TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE
kumite ml. žáci +40kg
1. kumite ml. žáci +40kg David Podsklan KK Farmex Nitra SVK SVK
2. kumite ml. žáci +40kg Filip Černík Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
3. kumite ml. žáci +40kg Matouš Hrubý Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite ml. žáci +40kg Zdeněk Studnička Budó škola KK Písek CZE CZE
5. kumite ml. žáci +40kg Jonáš Černý Ippon KK Rakovník CZE CZE
kumite ml. žákyně -35kg
1. kumite ml. žákyně -35kg Kristína Niznerová Rapid Bratislava SVK SVK
2. kumite ml. žákyně -35kg Vendula Štěpánová SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
3. kumite ml. žákyně -35kg Eva Kadeřábková MDDM Ostrov CZE CZE
3. kumite ml. žákyně -35kg Veronika Sasová SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
kumite ml. žákyně +35kg
1. kumite ml. žákyně +35kg Dominika Šabová NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
2. kumite ml. žákyně +35kg Eliška Týlová Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
3. kumite ml. žákyně +35kg Tereza Karbanová TJ Horní Měcholupy, oddíl karate CZE CZE
3. kumite ml. žákyně +35kg Kateřina Procházková SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kumite ml. žákyně +35kg Tereza Pecková MDDM Ostrov CZE CZE
kumite žáci 12-14 let -40kg
1. kumite žáci 12-14 let -40kg Tomáš Staněk Cobra Ryu Strakonice CZE CZE
2. kumite žáci 12-14 let -40kg Boris Balheim Rapid Bratislava SVK SVK
3. kumite žáci 12-14 let -40kg Štěpán Chvátal Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite žáci 12-14 let -40kg Matteo Tamborlani TARO KAN, z.s. CZE CZE
5. kumite žáci 12-14 let -40kg Jan Stránský KARATE TEAM KCK Letohrad CZE CZE
5. kumite žáci 12-14 let -40kg Matěj Škultéty SPORT UNION, z. s. CZE CZE
7. kumite žáci 12-14 let -40kg Václav Stezka SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
kumite žáci 12-14 let -50kg
1. kumite žáci 12-14 let -50kg Filip Vít TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
2. kumite žáci 12-14 let -50kg Lukáš Hanzl Cobra Ryu Strakonice CZE CZE
3. kumite žáci 12-14 let -50kg David Kletečka KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite žáci 12-14 let -50kg Milan Zítko Sport Relax CZE CZE
5. kumite žáci 12-14 let -50kg Jakub Riedl TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
5. kumite žáci 12-14 let -50kg Jakub Slanař KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
7. kumite žáci 12-14 let -50kg Benedikt Spálovský TJ Horní Měcholupy, oddíl karate CZE CZE
7. kumite žáci 12-14 let -50kg Jan Vobruba SŠKS Pardubice CZE CZE
kumite žáci 12-14 let -60kg
1. kumite žáci 12-14 let -60kg Josef Černík Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
2. kumite žáci 12-14 let -60kg Jan Zrnovský USK Slavia Liberec CZE CZE
3. kumite žáci 12-14 let -60kg Lukáš Pevný Sport Relax CZE CZE
3. kumite žáci 12-14 let -60kg Marek Zrzavecký Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
5. kumite žáci 12-14 let -60kg Jan Daněk Karate Vision Praha CZE CZE
5. kumite žáci 12-14 let -60kg Jakub Mucha Oddíl karate Hlinsko CZE CZE
7. kumite žáci 12-14 let -60kg Miloš Holub SPORT UNION, z. s. CZE CZE
7. kumite žáci 12-14 let -60kg Filip Novák SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kumite žáci 12-14 let +60kg
1. kumite žáci 12-14 let +60kg Ota Andörfer Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
2. kumite žáci 12-14 let +60kg Petr Marschall SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite žáci 12-14 let +60kg Michael Staněk Cobra Ryu Strakonice CZE CZE
3. kumite žáci 12-14 let +60kg Petr Thieme SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kumite žáci 12-14 let +60kg Lukáš Kubín SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kumite žáci 12-14 let +60kg Antonín Nguyen SK Jiskra Domažlice CZE CZE
7. kumite žáci 12-14 let +60kg Josef Erben TJ Horní Měcholupy, oddíl karate CZE CZE
7. kumite žáci 12-14 let +60kg David Kučera SKC Louny CZE CZE
kumite žákyně 12-14 let -48kg
1. kumite žákyně 12-14 let -48kg Aneta Šabová NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
2. kumite žákyně 12-14 let -48kg Terezie Sklenářová Cobra Ryu Strakonice CZE CZE
3. kumite žákyně 12-14 let -48kg Sabina Forstová TARO KAN, z.s. CZE CZE
3. kumite žákyně 12-14 let -48kg Kristýna Pokrupová Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
5. kumite žákyně 12-14 let -48kg Nikola Janoušová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
5. kumite žákyně 12-14 let -48kg Magda Pidrmanová Ippon KK Rakovník CZE CZE
kumite žákyně 12-14 let +48kg
1. kumite žákyně 12-14 let +48kg Petra Vávrová KARATE TEAM KCK Letohrad CZE CZE
2. kumite žákyně 12-14 let +48kg Michaela Krátká KARATE TEAM KCK Letohrad CZE CZE
3. kumite žákyně 12-14 let +48kg Kamila Mandíková Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
3. kumite žákyně 12-14 let +48kg Květoslava Pokorná Oddíl karate Hlinsko CZE CZE
5. kumite žákyně 12-14 let +48kg Barbora Bukáčková Oddíl karate Hlinsko CZE CZE
5. kumite žákyně 12-14 let +48kg Martina Skalníková SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kumite dorostenci 15-17 let -60kg
1. kumite dorostenci 15-17 let -60kg Dušan Balog Karate-do Litomyšl, z.s. CZE CZE
2. kumite dorostenci 15-17 let -60kg Tomáš Moravec TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE
3. kumite dorostenci 15-17 let -60kg Dominik Bican Ippon KK Rakovník CZE CZE
3. kumite dorostenci 15-17 let -60kg Filip Dittrich USK Slavia Liberec CZE CZE
5. kumite dorostenci 15-17 let -60kg Stanislav Privitzer Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
kumite dorostenci 15-17 let -70kg
1. kumite dorostenci 15-17 let -70kg Tomáš Truong SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
2. kumite dorostenci 15-17 let -70kg Tomáš Henzl Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite dorostenci 15-17 let -70kg Jan Kužela Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite dorostenci 15-17 let -70kg Michal Le Minh SK Jiskra Domažlice CZE CZE
5. kumite dorostenci 15-17 let -70kg Jan Kolář Ippon KK Rakovník CZE CZE
kumite dorostenci 15-17 let +70kg
1. kumite dorostenci 15-17 let +70kg Václav Tereščuk Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
2. kumite dorostenci 15-17 let +70kg Fabian Droste Zanshin Magdeburg GER GER
3. kumite dorostenci 15-17 let +70kg Vítězslav Fronk SK Jiskra Domažlice CZE CZE
3. kumite dorostenci 15-17 let +70kg Petr Matějovský KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
5. kumite dorostenci 15-17 let +70kg Jakub Lejsek Kamikaze Mladá Boleslav CZE CZE
5. kumite dorostenci 15-17 let +70kg Oliver Peknik KK Stará Turá SVK SVK
kumite dorostenci 15-17 let BRH
1. kumite dorostenci 15-17 let BRH Václav Tereščuk Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
2. kumite dorostenci 15-17 let BRH Tomáš Truong SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kumite dorostenci 15-17 let BRH Fabian Droste Zanshin Magdeburg GER GER
3. kumite dorostenci 15-17 let BRH Oliver Peknik KK Stará Turá SVK SVK
5. kumite dorostenci 15-17 let BRH Petr Matějovský KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kumite dorostenky 15-17 let -58kg
1. kumite dorostenky 15-17 let -58kg Sarah Grabert Zanshin Magdeburg GER GER
2. kumite dorostenky 15-17 let -58kg Simona Forstová TARO KAN, z.s. CZE CZE
3. kumite dorostenky 15-17 let -58kg Kamila Sasová SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
kumite dorostenky 15-17 let +58kg
1. kumite dorostenky 15-17 let +58kg Simona Kaliničenková Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
2. kumite dorostenky 15-17 let +58kg Melina Droste Zanshin Magdeburg GER GER
3. kumite dorostenky 15-17 let +58kg Šárka Burýšková SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite dorostenky 15-17 let +58kg Zuzana Teufelová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite dorostenky 15-17 let BRH
1. kumite dorostenky 15-17 let BRH Simona Kaliničenková Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
2. kumite dorostenky 15-17 let BRH Veronika Jandová Karate-do Litomyšl, z.s. CZE CZE
3. kumite dorostenky 15-17 let BRH Melina Droste Zanshin Magdeburg GER GER
3. kumite dorostenky 15-17 let BRH Sarah Grabert Zanshin Magdeburg GER GER
5. kumite dorostenky 15-17 let BRH Šárka Burýšková SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kumite dorostenky 15-17 let BRH Zuzana Teufelová SPORT UNION, z. s. CZE CZE

Související turnaje:

Turnaj Datum
Kesl Cup 2018 13.05.2018
Otevřené Mistrovství Moravy a Slezska 2018 05.05.2018
Pohár nadějí 2018 07.04.2018
Wakizaši Cup 2018 24.03.2018
Velká cena Trutnova 2018 03.02.2018
Vánoční cena Mladé Boleslavi 2017 18.11.2017
Generali Cup 2017 04.11.2017
Zobrazit:    Šampionáty   SH   Golden league   EGP   České   Zahraničí   Všechno

 Tisk