KarateRec.com

Listopadové Vánoce opět v Mladé Boleslavi

21.11.2011

Tradiční turnaj se stal v sobotu 19.listopadu plnoletým. Osmnácté pokračování Vánoční ceny v karate přilákalo do městské sportovní haly v Mladé Boleslavi téměř 350 závodníků z více než čtyřicítky klubů z České republiky, Slovenska a Německa. Turnaj, který se většinou koná dva týdny před republikovým šampionátem mládeže, patří k posledním ostrým prověrkám a nejinak tomu bylo také letos.

Dvě zlata za kata i kumite si vybojovali domácí Filip Vít z Auto Škody Mladá Boleslav mezi staršími žáky a osmiletá Kristínka Niznerová z Rapidu Bratislava mezi mladšími žákyněmi. Dvakrát zlatí byli také dorostenci Simona Kaliničenková z Krupky a Václav Tereščuk z Kamury Ústí nad Labem, kteří zvítězili ve svých hmotnostních kategoriích i v kumite OPEN. Nejpočetněji obsazená byla kategorie kata mladších žáků 8.-7.kyu. V té zvítězil Marek Böhme z Keiko Ryu Kladno.

Trochu zklamáním byla slabá účast žákovských družstev v kata zejména s ohledem na blízké mistrovství republiky. Ze zahraničních klubů si nejlépe vedli tradiční účastníci Rapid Bratislava se dvěma zlaty, dvěma stříbry a jedním bonzem. Úspěšný byl také tříčlenný tým z Magdeburgu se ziskem jedné zlaté, tří stříbrných a tří bronzových medailí. Nejúspěšnějším klubem byl Dragon DDM Neratovice před SK Kesl Ryu Praha a Karate klubem Krupka.

Na domácím turnaji startovalo pětadvacet závodníků z domácího oddílu a mnozí si prakticky poprvé vyzkoušeli atmosféru velkého turnaje. Všichni odvedli maximum, a i když na medaile nedosáhli, měl by je jejich start motivovat v dalším tréninkovém úsilí. Osobní poděkování patří všem, kteří se na organizaci dlouhodobě nejlépe hodnoceného turnaje v České republice podíleli. Bez jejich vynikající práce by Vánoční cena tohoto ocenění nikdy nemohla dosáhnout.

Záštitu nad turnajem převzal opět primátor města Mladá Boleslav a finančně ho podpořil Středočeský kraj, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Kosmonosy a Bělá pod Bezdězem. Dlouhodobě turnaj podporuje také Středočeský svaz karate. Poděkování patří také všem sponzorům. Pořadatelé již přemýšlí o dalším ročníku. Již dnes je znám termín devatenácté Vánoční ceny. Ta se uskuteční v sobotu 17.11.2012.

Autor: Ladislav Mareš st.