KarateRec.com
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz

Registered contests and their results:

 

North Bohemia 2007 - 03.11.2007

City Ústí nad Labem
Country Czech republic
Organizer SKR SU Ústí nad Labem
Competitors 434
Clubs on medal positions 37
Countries on medal positions 4
Classifications 12-8-4


Appraisal of tournament quality:
46.95%
Vote: Terrible Not good Average Good Perfect Total: 41x

Order by:
Position Category First name Lastname Club/Team  
KATA
kata male -11 years
1. kata male -11 years Sebastian Bytyqi Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
2. kata male -11 years Jiří Šulc Sport Relax CZE CZE
3. kata male -11 years Jakub Vavřička SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kata male -11 years Filip Vít TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
kata female -12 years
1. kata female -12 years Eliška Kváčová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kata female -12 years Petra Klabanová Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kata female -12 years Fabiana Bytyqi Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kata female -12 years Tereza Mikudová SK Tommi Praha CZE CZE
kata male 12-13 years
1. kata male 12-13 years Jiří Motejl Karate Vision Praha CZE CZE
2. kata male 12-13 years Ronald Prokeš Sport Club Flair o.s. CZE CZE
3. kata male 12-13 years Dominik Bandas SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kata male 12-13 years Matěj Dopita Karate Vision Praha CZE CZE
kata female 12-13 years
1. kata female 12-13 years Veronika Kopečná NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
2. kata female 12-13 years Tereza Chalupská SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kata female 12-13 years Pavla Čížková SK Tommi Praha CZE CZE
3. kata female 12-13 years Alena Navrátilová Karate Vision Praha CZE CZE
kata male
1. kata male Jindřich Pilmann KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata male Tomáš Reich KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata male Roman Lysoněk KC Dragons Rosice CZE CZE
3. kata male Josef Šedivý Sport Club Flair o.s. CZE CZE
kata female
1. kata female Veronika Ištvánková Karate klub ŠIN-MU Hodonín, z.s. CZE CZE
2. kata female Lucie Náhlovská Sport Club Flair o.s. CZE CZE
3. kata female Denisa Nováková Sport Club Flair o.s. CZE CZE
3. kata female Božena Pavlasová Sport Relax CZE CZE
kata male veterans (+35 years)
1. kata male veterans (+35 years) Karel Kesl KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata male veterans (+35 years) Josef Polák st. Shotokan Sport Centrum Česká Lípa CZE CZE
3. kata male veterans (+35 years) Petr Jůza Sokol karate Tišnov CZE CZE
3. kata male veterans (+35 years) Ladislav Mareš TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
kata team male 12-13 years
1. kata team male 12-13 years Kamura Ryu Ústí nad Labem CZE CZE
2. kata team male 12-13 years SKR SU Ústí nad Labem CZE CZE
3. kata team male 12-13 years SKR SU Ústí nad Labem CZE CZE
kata team male
1. kata team male Chimia Valce (ROM) ROM ROM
KUMITE
kumite male -11 years -30kg
1. kumite male -11 years -30kg Martin Gažík KK Topoľčany SVK SVK
2. kumite male -11 years -30kg Franz-Martin Kolb Sei Wa Kai Team GER GER
3. kumite male -11 years -30kg Václav Šebek SK Predátor Praha CZE CZE
3. kumite male -11 years -30kg Jakub Vavřička SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite male -12 years -35kg
1. kumite male -12 years -35kg Florian Kümmel Sei Wa Kai Team GER GER
2. kumite male -12 years -35kg Vít Skala SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male -12 years -35kg Sebastian Bytyqi Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite male -12 years -35kg Filip Vít TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
kumite male -12 years -40kg
1. kumite male -12 years -40kg Marian Kulík Laugaricio Trenčín SVK SVK
2. kumite male -12 years -40kg Jiří Mlíka Bushido Strakonice CZE CZE
3. kumite male -12 years -40kg Petr Červenka KSK Chomutov a Jirkov CZE CZE
3. kumite male -12 years -40kg Roman Kubeš KSK Chomutov a Jirkov CZE CZE
kumite male -12 years +40kg
1. kumite male -12 years +40kg Aleš Vydra Shotokan karate club Louny CZE CZE
2. kumite male -12 years +40kg Václav Riedl Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Ota Andörfer Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Lukáš Petráček SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
kumite male 12-13 years -40kg
1. kumite male 12-13 years -40kg Kevin Fard Germany GER GER
2. kumite male 12-13 years -40kg Jiří Kejklíček Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -40kg Dominik Bandas SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -40kg Marek Lambora SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite male 12-13 years -50kg
1. kumite male 12-13 years -50kg David Richtr KARATE TEAM KCK Letohrad CZE CZE
2. kumite male 12-13 years -50kg Šimon Branda Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -50kg Jiří Hůrka SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -50kg Michal Oravíček TJ Karate České Budějovice CZE CZE
kumite male 12-13 years -60kg
1. kumite male 12-13 years -60kg Jakub Matlocha Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
2. kumite male 12-13 years -60kg Tomáš Truong SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -60kg Pim Brands KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -60kg Václav Tereščuk Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
kumite male 12-13 years +60kg
1. kumite male 12-13 years +60kg Marek Janouch TJ Karate České Budějovice CZE CZE
2. kumite male 12-13 years +60kg Matěj Cvrk Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite male 12-13 years +60kg Roman Pařez Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
kumite female 12-13 years -40kg
1. kumite female 12-13 years -40kg Regina Rejžková Bushido Strakonice CZE CZE
2. kumite female 12-13 years -40kg Kateřina Pechová Bushido Strakonice CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -40kg Veronika Hodková SK Karate Spartak Hradec Králové, z.s. CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -40kg Tereza Chalupská SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite female 12-13 years -50kg
1. kumite female 12-13 years -50kg Veronika Jandová Karate-do Litomyšl, z.s. CZE CZE
2. kumite female 12-13 years -50kg Michaela Klepeštová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -50kg Adéla Lehečková Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -50kg Anna Lei SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
kumite female 12-13 years +50kg
1. kumite female 12-13 years +50kg Šárka Burýšková SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kumite female 12-13 years +50kg Simona Kaliničenková Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
3. kumite female 12-13 years +50kg Cristina Ardeleanu Chimia Valce ROM ROM
3. kumite female 12-13 years +50kg Kristína Kosecová KK ŠK Real Klub Trenčín SVK SVK
kumite male -70kg
1. kumite male -70kg Michal Chmelař SK Karate Spartak Hradec Králové, z.s. CZE CZE
2. kumite male -70kg Petr Vašíček KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite male -70kg Jan Cholawa Sei Wa Kai Team GER GER
3. kumite male -70kg Luboš Růdl SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite male -80kg
1. kumite male -80kg Jindřich Pilmann KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kumite male -80kg Tomáš Kratochvíl SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kumite male -80kg Tomáš Pavlíček SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male -80kg David Svoboda SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite male +80kg
1. kumite male +80kg Tomáš Matějka Sokol Velký Osek CZE CZE
2. kumite male +80kg Michal Beneš Sokol Velký Osek CZE CZE
3. kumite male +80kg Vojtěch Aschenbrenner KC Žatec CZE CZE
3. kumite male +80kg Mojmír Turek Sokol Velký Osek CZE CZE
kumite male OPEN
1. kumite male OPEN Vojtěch Aschenbrenner KC Žatec CZE CZE
2. kumite male OPEN David Meduna KC Žatec CZE CZE
3. kumite male OPEN Karel Hung SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male OPEN Tomáš Matějka Sokol Velký Osek CZE CZE
kumite female -53kg
1. kumite female -53kg Lucie Zbořilová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kumite female -53kg Aneta Markušová USK Slavia Liberec CZE CZE
kumite female -60kg
1. kumite female -60kg Ivana Guzková (Kučerová) SK Karate Spartak Hradec Králové, z.s. CZE CZE
2. kumite female -60kg Tereza Matějková SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
3. kumite female -60kg Věra Nguyenová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite female +60kg
1. kumite female +60kg Radka Krejčová SK Karate Spartak Hradec Králové, z.s. CZE CZE
2. kumite female +60kg Zuzana Hepnarová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite female +60kg Petra Cívková KC Žatec CZE CZE
3. kumite female +60kg Anne Wagner Sei Wa Kai Team GER GER
kumite male veterans (+35 years) OPEN
1. kumite male veterans (+35 years) OPEN Jiří Kábrt SK MP CZE CZE
2. kumite male veterans (+35 years) OPEN Vladimír Panýrek SK MP CZE CZE
3. kumite male veterans (+35 years) OPEN Ladislav Kovář SK MP CZE CZE
3. kumite male veterans (+35 years) OPEN Mojmír Turek Sokol Velký Osek CZE CZE
kumite team male
1. kumite team male Karate České Budějovice CZE CZE
2. kumite team male SKR SU Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite team male Karate Havířov CZE CZE
3. kumite team male KC Žatec CZE CZE
kumite team female
1. kumite team female SKR SU Ústí nad Labem CZE CZE
1. kumite team female SK Karate Spartak Hradec Králové CZE CZE
2. kumite team female Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite team female USK Slavia Liberec CZE CZE
3. kumite team female SKK Shotokan Liberec CZE CZE

Related contests:

Tournament Date
14.10.2017
15.10.2016
17.10.2015
11.10.2014
North Bohemia 2013 12.10.2013
North Bohemia 2012 13.10.2012
North Bohemia 2011 05.11.2011
Display:    Championships   WG   Golden league   EGP   All except Czech   Everything

 Print