KarateRec.com
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz

Registered contests and their results:

 

Silesia Cup 2007 - 10.11.2007

City Odry
Country Czech republic
Organizer KK Odry
Competitors 204
Clubs on medal positions 28
Countries on medal positions 3
Classifications 6-4-2


Appraisal of tournament quality:
51.79%
Vote: Terrible Not good Average Good Perfect Total: 28x

Order by:
Position Category First name Lastname Club/Team  
KATA
kata male -11 years 8.-7.kyu
1. kata male -11 years 8.-7.kyu Aleksander Gorzelany KS Shindo Cieszyn POL POL
2. kata male -11 years 8.-7.kyu Vojtěch Dokoupil KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
3. kata male -11 years 8.-7.kyu Dawid Salink LZS Polonia-Torakan Biała POL POL
3. kata male -11 years 8.-7.kyu Wojciech Woźnica KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
kata male -11 years
1. kata male -11 years Martin Gažík KK Topoľčany SVK SVK
2. kata male -11 years Mateusz Płóciennik LZS Polonia-Torakan Biała POL POL
3. kata male -11 years Dawid Gaweł KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
3. kata male -11 years Dominik Szalay Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
kata female -11 years 8.-7.kyu
1. kata female -11 years 8.-7.kyu Martyna Pączek KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
2. kata female -11 years 8.-7.kyu Patrycja Kądziałka KS Shindo Cieszyn POL POL
3. kata female -11 years 8.-7.kyu Sabina Křížová SVČ DOMEČEK Brno CZE CZE
3. kata female -11 years 8.-7.kyu Lenka Vávrová Kusengo Nový Jičín CZE CZE
kata female -12 years
1. kata female -12 years Patricie Klapalová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
2. kata female -12 years Michaela Černá VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
3. kata female -12 years Blanka Mikesková Karate Klub Jeseník o.s. CZE CZE
3. kata female -12 years Kateřina Samiecová TJ TŽ Třinec CZE CZE
kata male 12-14 years 8.-7.kyu
1. kata male 12-14 years 8.-7.kyu Ľudovít Bobula KK Topoľčany SVK SVK
2. kata male 12-14 years 8.-7.kyu Jan Wojnar SK Slavia Orlová CZE CZE
3. kata male 12-14 years 8.-7.kyu Miroslav Finkrál SK Slavia Orlová CZE CZE
3. kata male 12-14 years 8.-7.kyu Eduard Toman SK Slavia Orlová CZE CZE
kata male 12-14 years
1. kata male 12-14 years Filip Saidl KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
2. kata male 12-14 years Ondřej Maštalíř TJ TŽ Třinec CZE CZE
3. kata male 12-14 years Karel Imríšek Oddíl karate TJ Slavia Kroměříž CZE CZE
3. kata male 12-14 years Michal Slávik SVČ DOMEČEK Brno CZE CZE
kata female 12-14 years 8.-7.kyu
1. kata female 12-14 years 8.-7.kyu Klára Nováková Kusengo Nový Jičín CZE CZE
2. kata female 12-14 years 8.-7.kyu Hana Palkovská Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
3. kata female 12-14 years 8.-7.kyu Martina Klepáčková Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
3. kata female 12-14 years 8.-7.kyu Sabina Malecová Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
kata female 12-14 years
1. kata female 12-14 years Veronika Kopečná NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
2. kata female 12-14 years Lucie Jarecká VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
3. kata female 12-14 years Barbora Golombová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
3. kata female 12-14 years Lucie Venclíková VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
kata male 15-17 years
1. kata male 15-17 years Martin Kotzur KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
2. kata male 15-17 years Michal Vigh KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
3. kata male 15-17 years Łukasz Kuźnik LZS Polonia-Torakan Biała POL POL
3. kata male 15-17 years Paweł Piotrowski LZS Polonia-Torakan Biała POL POL
kata female 15-17 years
1. kata female 15-17 years Petra Zielonková TJ TŽ Třinec CZE CZE
2. kata female 15-17 years Alexandra Záhumenská SKK Budo Havířov CZE CZE
3. kata female 15-17 years Silvie Cmielová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
3. kata female 15-17 years Hana Zemanová Sokol karate Tišnov CZE CZE
kata male
1. kata male Jakub Kałużka LZS Polonia-Torakan Biała POL POL
2. kata male Peter Železník KK Topoľčany SVK SVK
3. kata male Michal Frajs Karate-do shotokan HiroTakeKo Hranice CZE CZE
3. kata male Milan Vévoda DDM Valašské Meziříčí CZE CZE
kata female
1. kata female Simona Pivodová SK Slavia Orlová CZE CZE
2. kata female Lucie Roupcová SVČ DOMEČEK Brno CZE CZE
3. kata female Zuzana Cmielová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
KUMITE
kumite male -12 years -35kg
1. kumite male -12 years -35kg David Opravil SKK Budo Havířov CZE CZE
2. kumite male -12 years -35kg Martin Gažík KK Topoľčany SVK SVK
3. kumite male -12 years -35kg Robin Petřík SKK Budo Havířov CZE CZE
3. kumite male -12 years -35kg David Sarváš Baník Havířov CZE CZE
kumite male -12 years -40kg
1. kumite male -12 years -40kg Mateusz Płóciennik LZS Polonia-Torakan Biała POL POL
2. kumite male -12 years -40kg David Zahálka Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male -12 years -40kg Jakub Beran SK Karate Ústí nad Orlicí CZE CZE
3. kumite male -12 years -40kg Martin Skalický Baník Havířov CZE CZE
kumite male -12 years +40kg
1. kumite male -12 years +40kg Vít Říhošek Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male -12 years +40kg Pavel Šumbera Karate Klub Jeseník o.s. CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Dawid Gaweł KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
3. kumite male -12 years +40kg Mikuláš Krůpa Kusengo Nový Jičín CZE CZE
kumite male 12-14 years -40kg
1. kumite male 12-14 years -40kg Dan Červeňanský SKK Budo Havířov CZE CZE
2. kumite male 12-14 years -40kg Lukáš Lušovský Kusengo Nový Jičín CZE CZE
3. kumite male 12-14 years -40kg Ľudovít Bobula KK Topoľčany SVK SVK
3. kumite male 12-14 years -40kg Jan Petr Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
kumite male 12-14 years -50kg
1. kumite male 12-14 years -50kg Filip Dolíška Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male 12-14 years -50kg Ondřej Maštalíř TJ TŽ Třinec CZE CZE
3. kumite male 12-14 years -50kg Michal Begalcis TJ TŽ Třinec CZE CZE
3. kumite male 12-14 years -50kg Jan Mikeska Karate Klub Jeseník o.s. CZE CZE
kumite male 12-14 years -60kg
1. kumite male 12-14 years -60kg Radim Rozner Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male 12-14 years -60kg Denis Dudáš Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male 12-14 years -60kg Mateusz Adamiecki Poland POL POL
3. kumite male 12-14 years -60kg Karel Imríšek Oddíl karate TJ Slavia Kroměříž CZE CZE
kumite male 12-14 years +60kg
1. kumite male 12-14 years +60kg Dominik Koval Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male 12-14 years +60kg Mateusz Pysz KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
3. kumite male 12-14 years +60kg Jiří Felix Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
kumite female 12-14 years -40kg
1. kumite female 12-14 years -40kg Veronika Kopečná NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
2. kumite female 12-14 years -40kg Eliza Gaweł KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
kumite female 12-14 years -50kg
1. kumite female 12-14 years -50kg Jitka Procházková Karate Klub Jeseník o.s. CZE CZE
2. kumite female 12-14 years -50kg Miriam Końska KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
3. kumite female 12-14 years -50kg Radka Kozelková Kusengo Nový Jičín CZE CZE
3. kumite female 12-14 years -50kg Nikola Ledvinová Karate Klub Kyjov CZE CZE
kumite female 12-14 years +50kg
1. kumite female 12-14 years +50kg Martina Klepáčková Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
2. kumite female 12-14 years +50kg Veronika Kawuloková DDM Bystřice nad Olší CZE CZE
3. kumite female 12-14 years +50kg Tereza Hrabčáková Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
kumite male 15-17 years -60kg
1. kumite male 15-17 years -60kg Jakub Kroulík SK Karate Ústí nad Orlicí CZE CZE
2. kumite male 15-17 years -60kg Vít Marek ASK Tatra Kopřivnice CZE CZE
3. kumite male 15-17 years -60kg Petr Müller Karate Klub Jeseník o.s. CZE CZE
3. kumite male 15-17 years -60kg Adam Valčík Nippon Ludgeřovice CZE CZE
kumite male 15-17 years -70kg
1. kumite male 15-17 years -70kg Michal Vigh KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
2. kumite male 15-17 years -70kg Jan Matěj KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
3. kumite male 15-17 years -70kg Tomáš Hudec SKK Budo Havířov CZE CZE
3. kumite male 15-17 years -70kg Łukasz Zabiegała LZS Polonia-Torakan Biała POL POL
kumite male 15-17 years +70kg
1. kumite male 15-17 years +70kg Lukáš Zahálka Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male 15-17 years +70kg Daniel Štamko Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
3. kumite male 15-17 years +70kg Martin Horák TJ Fulnek CZE CZE
3. kumite male 15-17 years +70kg David Mikulský DDM Bystřice nad Olší CZE CZE
kumite male 15-17 years OPEN
1. kumite male 15-17 years OPEN Jakub Kroulík SK Karate Ústí nad Orlicí CZE CZE
2. kumite male 15-17 years OPEN Lukáš Zahálka Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male 15-17 years OPEN David Mikulský DDM Bystřice nad Olší CZE CZE
3. kumite male 15-17 years OPEN Václav Unzeitig SK Karate Ústí nad Orlicí CZE CZE
kumite female 15-17 years -57kg
1. kumite female 15-17 years -57kg Alexandra Záhumenská SKK Budo Havířov CZE CZE
2. kumite female 15-17 years -57kg Petra Zielonková TJ TŽ Třinec CZE CZE
3. kumite female 15-17 years -57kg Zuzana Gattnarová Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
3. kumite female 15-17 years -57kg Petra Pavelková Karate Klub Jeseník o.s. CZE CZE
kumite female 15-17 years +57kg
1. kumite female 15-17 years +57kg Sonia Szymanek LZS Polonia-Torakan Biała POL POL
2. kumite female 15-17 years +57kg Štěpánka Šajnarová Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
3. kumite female 15-17 years +57kg Aneta Bíllová ŠSKK SOŠOOM Karviná CZE CZE
3. kumite female 15-17 years +57kg Zuzana Novotná ŠSKK SOŠOOM Karviná CZE CZE
kumite male -70kg
1. kumite male -70kg Martin Fus Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male -70kg Michal Galuška Karate Klub Jeseník o.s. CZE CZE
3. kumite male -70kg Jiří Hájek Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
3. kumite male -70kg Stanislav Hájek Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
kumite male -80kg
1. kumite male -80kg Lubomír Kubisa Nippon Ludgeřovice CZE CZE
2. kumite male -80kg Peter Železník KK Topoľčany SVK SVK
3. kumite male -80kg Dalibor Janošec Nippon Ludgeřovice CZE CZE
3. kumite male -80kg Miroslav Trnka Baník Havířov CZE CZE
kumite male +80kg
1. kumite male +80kg Lubomír Vaverka Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
2. kumite male +80kg David Hubeňák SKK Budo Havířov CZE CZE
3. kumite male +80kg Petr Frais Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
3. kumite male +80kg Dušan Turek Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
kumite male OPEN
1. kumite male OPEN Miroslav Trnka Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male OPEN Lubomír Vaverka Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
3. kumite male OPEN Stanislav Hájek Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
3. kumite male OPEN Lubomír Kubisa Nippon Ludgeřovice CZE CZE
kumite female OPEN
1. kumite female OPEN Monika Latzelová Karate Klub Jeseník o.s. CZE CZE
2. kumite female OPEN Simona Pivodová SK Slavia Orlová CZE CZE

Related contests:

Tournament Date
26.10.2013
10.11.2012
Silesia Cup 2011 29.10.2011
30.10.2010
Silesia Cup 2009 07.11.2009
Silesia Cup 2008 08.11.2008
Silesia Cup 2006 14.10.2006
Display:    Championships   WG   Golden league   EGP   All except Czech   Everything

 Print