KarateRec.com
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz

Registered contests and their results:

 

Silesia Cup 2006 - 14.10.2006

City Odry
Country Czech republic
Organizer KK Odry
Competitors 173
Clubs on medal positions 27
Countries on medal positions 3
Classifications 6-4-2


Appraisal of tournament quality:
48.08%
Vote: Terrible Not good Average Good Perfect Total: 13x

Order by:
Position Category First name Lastname Club/Team  
KATA
kata male -11 years 8.-7.kyu
1. kata male -11 years 8.-7.kyu Dawid Pietrzak KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
2. kata male -11 years 8.-7.kyu Aleksander Gorzelany KS Shindo Cieszyn POL POL
3. kata male -11 years 8.-7.kyu Dawid Gaweł KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
3. kata male -11 years 8.-7.kyu Michał Kuteń Torakan Prudnik POL POL
kata male -11 years
1. kata male -11 years Denis Wojtyla KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
2. kata male -11 years Martin Dobiáš Karate Klub Jeseník z.s. CZE CZE
3. kata male -11 years Tomáš Brokeš SKK Budo Havířov CZE CZE
3. kata male -11 years Luděk Soudný Budó škola KK Písek CZE CZE
kata female -11 years 8.-7.kyu
1. kata female -11 years 8.-7.kyu Viktorie Kaszubová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
2. kata female -11 years 8.-7.kyu Patrycja Kądziałka KS Shindo Cieszyn POL POL
3. kata female -11 years 8.-7.kyu Eliza Gaweł KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
3. kata female -11 years 8.-7.kyu Ewa Kolder KS Shindo Cieszyn POL POL
kata female -12 years
1. kata female -12 years Patricie Klapalová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
2. kata female -12 years Lucie Venclíková VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
3. kata female -12 years Michaela Černá VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
3. kata female -12 years Tereza Kutrová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
kata male 12-13 years 8.-7.kyu
1. kata male 12-13 years 8.-7.kyu Michal Baron KS Shindo Cieszyn POL POL
2. kata male 12-13 years 8.-7.kyu Daniel Karásek Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
3. kata male 12-13 years 8.-7.kyu Michal Gattnar Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
3. kata male 12-13 years 8.-7.kyu Szymon Miazgowski KS Shindo Cieszyn POL POL
kata male 12-13 years
1. kata male 12-13 years Marek Pohanka Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kata male 12-13 years Ronald Prokeš Sport Club Flair o.s. CZE CZE
3. kata male 12-13 years František Kabourek Karate Klub Jeseník z.s. CZE CZE
3. kata male 12-13 years Samuel Kubina Karate klub ŠIN-MU Hodonín, z.s. CZE CZE
kata female 12-13 years 8.-7.kyu
1. kata female 12-13 years 8.-7.kyu Lucie Jarecká VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
2. kata female 12-13 years 8.-7.kyu Michaela Solařová KK Vítkov CZE CZE
kata female 12-13 years
1. kata female 12-13 years Veronika Mišková Karate klub ŠIN-MU Hodonín, z.s. CZE CZE
2. kata female 12-13 years Nikola Polášková Karate klub ŠIN-MU Hodonín, z.s. CZE CZE
3. kata female 12-13 years Kristýna Pučanová Karate Klub Jeseník z.s. CZE CZE
3. kata female 12-13 years Karolina Ścieszka KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
kata male 16-17 years
1. kata male 16-17 years Martin Kotzur KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
2. kata male 16-17 years Marek Aberl SVČ DOMEČEK Brno CZE CZE
3. kata male 16-17 years Petr Müller Karate Klub Jeseník z.s. CZE CZE
3. kata male 16-17 years Michal Vigh KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
kata female 16-17 years
1. kata female 16-17 years Alžběta Chovancová Karate Klub Jeseník z.s. CZE CZE
2. kata female 16-17 years Alexandra Záhumenská SKK Budo Havířov CZE CZE
3. kata female 16-17 years Renáta Jarecká VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
3. kata female 16-17 years Martyna Tschuk KS Shindo Cieszyn POL POL
kata male
1. kata male David Kopeček SVČ DOMEČEK Brno CZE CZE
2. kata male Marek Aberl SVČ DOMEČEK Brno CZE CZE
3. kata male Tomáš Reich KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata male Ondřej Šimpach SK Tommi Praha CZE CZE
kata female
1. kata female Hana Vašíčková KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata female Jana Janíková Kusengo Nový Jičín CZE CZE
3. kata female Zuzana Cmielová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
KUMITE
kumite male -12 years -35kg
1. kumite male -12 years -35kg David Opravil SKK Budo Havířov CZE CZE
2. kumite male -12 years -35kg Lukáš Lušovský Kusengo Nový Jičín CZE CZE
3. kumite male -12 years -35kg Tomáš Brokeš SKK Budo Havířov CZE CZE
3. kumite male -12 years -35kg Dominik Szalay Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
kumite male -12 years +40kg
1. kumite male -12 years +40kg Michal Koběrský SKK Budo Havířov CZE CZE
2. kumite male -12 years +40kg Silvestr Hirner Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Luděk Soudný Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Pavel Surdyka KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
kumite male 12-13 years -40kg
1. kumite male 12-13 years -40kg Jan Mikeska Karate Klub Jeseník z.s. CZE CZE
2. kumite male 12-13 years -40kg Filip Dolíška Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -40kg Adam Bystroň SKK Budo Havířov CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -40kg Dan Červeňanský SKK Budo Havířov CZE CZE
kumite male 12-13 years -50kg
1. kumite male 12-13 years -50kg Marek Pohanka Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kumite male 12-13 years -50kg František Kabourek Karate Klub Jeseník z.s. CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -50kg Mateusz Adamiecki Poland POL POL
3. kumite male 12-13 years -50kg Karel Imríšek Oddíl karate TJ Slavia Kroměříž CZE CZE
kumite male 12-13 years -60kg
1. kumite male 12-13 years -60kg Samuel Kubina Karate klub ŠIN-MU Hodonín, z.s. CZE CZE
2. kumite male 12-13 years -60kg Josef Dodulík Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -60kg Mateusz Pysz KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
3. kumite male 12-13 years -60kg Adam Valčík Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
kumite male 12-13 years +60kg
1. kumite male 12-13 years +60kg Dominik Koval Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male 12-13 years +60kg Lukáš Zahálka Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male 12-13 years +60kg Martin Horák TJ Fulnek CZE CZE
kumite female 12-13 years -50kg
1. kumite female 12-13 years -50kg Veronika Mišková Karate klub ŠIN-MU Hodonín, z.s. CZE CZE
2. kumite female 12-13 years -50kg Karolina Ścieszka KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
kumite female 12-13 years +50kg
1. kumite female 12-13 years +50kg Sara Heczko KS Shindo Cieszyn POL POL
2. kumite female 12-13 years +50kg Tereza Hrabčáková Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
3. kumite female 12-13 years +50kg Petra Pavelková Karate Klub Jeseník z.s. CZE CZE
3. kumite female 12-13 years +50kg Nikola Šušková SKK Budo Havířov CZE CZE
kumite male 16-17 years -60kg
1. kumite male 16-17 years -60kg Robin Popelka TJ Karate České Budějovice CZE CZE
2. kumite male 16-17 years -60kg Martin Ištvánek Karate klub ŠIN-MU Hodonín, z.s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -60kg Tomáš Linke KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -60kg Adam Nosálek Baník Havířov CZE CZE
kumite male 16-17 years -70kg
1. kumite male 16-17 years -70kg Miloš Čupa SKK Budo Havířov CZE CZE
2. kumite male 16-17 years -70kg Ondřej Hájek Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -70kg Jakub Migdalek KSA ATEMI Bielsko-Biała POL POL
3. kumite male 16-17 years -70kg Martin Putyra KK ŠŠS Čadca Žarec SVK SVK
kumite male 16-17 years +70kg
1. kumite male 16-17 years +70kg Adam Gluchowski KS Shindo Cieszyn POL POL
2. kumite male 16-17 years +70kg Jiří Panáček Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years +70kg Jiří Helbich SK Slavia Orlová CZE CZE
3. kumite male 16-17 years +70kg Lukáš Rýc-Bednář Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava CZE CZE
kumite male 16-17 years OPEN
1. kumite male 16-17 years OPEN Adam Nosálek Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male 16-17 years OPEN Martin Ištvánek Karate klub ŠIN-MU Hodonín, z.s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years OPEN Vít Marek ASK Tatra Kopřivnice CZE CZE
3. kumite male 16-17 years OPEN Michal Vigh KARATE TYGR SHOTOKAN CZE CZE
kumite female 16-17 years -57kg
1. kumite female 16-17 years -57kg Alexandra Záhumenská SKK Budo Havířov CZE CZE
2. kumite female 16-17 years -57kg Zuzana Gattnarová Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
kumite female 16-17 years +57kg
1. kumite female 16-17 years +57kg Štěpánka Šajnarová Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
2. kumite female 16-17 years +57kg Markéta Mazurová Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
3. kumite female 16-17 years +57kg Magdalena Gajdemska Torakan Prudnik POL POL
3. kumite female 16-17 years +57kg Sonia Szymanek Torakan Prudnik POL POL
kumite male -70kg
1. kumite male -70kg Adam Horváth Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male -70kg Aramayis Tokhyan KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite male -70kg Stanislav Hájek Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
3. kumite male -70kg Lukáš Muladi MSKA VUT Brno CZE CZE
kumite male -80kg
1. kumite male -80kg Adam Hrnčíř Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male -80kg Jan Gajdoš Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male -80kg Albín Skalík SK Bohumín CZE CZE
3. kumite male -80kg Miroslav Trnka Baník Havířov CZE CZE
kumite male +80kg
1. kumite male +80kg Ondřej Hromek SKK Budo Havířov CZE CZE
2. kumite male +80kg Olaf Koenig Torakan Prudnik POL POL
3. kumite male +80kg Tomáš Reich KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kumite male OPEN
1. kumite male OPEN Adam Horváth Baník Havířov CZE CZE
2. kumite male OPEN Miroslav Trnka Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male OPEN Jan Gajdoš Baník Havířov CZE CZE
3. kumite male OPEN Albín Skalík SK Bohumín CZE CZE
kumite female OPEN
1. kumite female OPEN Zuzana Kodajková SVČ DOMEČEK Brno CZE CZE
2. kumite female OPEN Olga Hozová Karate klub Odry, z.s. CZE CZE
3. kumite female OPEN Jana Klučková KK ŠŠS Čadca Žarec SVK SVK

Related contests:

Tournament Date
26.10.2013
10.11.2012
Silesia Cup 2011 29.10.2011
30.10.2010
Silesia Cup 2009 07.11.2009
Silesia Cup 2008 08.11.2008
Silesia Cup 2007 10.11.2007
Display:    Championships   WG   Golden league   EGP   All except Czech   Everything

 Print