KarateRec.com
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz

Registered contests and their results:

 

Grand Prix Nymburk 2005 - 23.04.2005

City Nymburk
Country Czech republic
Competitors 216
Clubs on medal positions 23
Countries on medal positions 1
Classifications 6-4-2


Appraisal of tournament quality:
44.23%
Vote: Terrible Not good Average Good Perfect Total: 13x

Order by:
Position Category First name Lastname Club/Team  
KATA
kata male -11 years
1. kata male -11 years Pim Brands KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata male -11 years Tomáš Truong SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
3. kata male -11 years Tomáš Brzák KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
3. kata male -11 years Tomáš Doleček SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
kata female -12 years
1. kata female -12 years Tereza Bittnerová KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
2. kata female -12 years Simona Kaliničenková Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
3. kata female -12 years Kateřina Smejkalová SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
3. kata female -12 years Veronika Tučková KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
kata male 12-13 years
1. kata male 12-13 years David Lukášek KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata male 12-13 years Adam Zdobinský KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
3. kata male 12-13 years Daniel Drahoňovský KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata male 12-13 years Marek Pohanka Budó škola KK Písek CZE CZE
kata female 12-13 years
1. kata female 12-13 years Anežka Kotěrová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata female 12-13 years Markéta Kotěrová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata female 12-13 years Karin Košíková KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
3. kata female 12-13 years Marie Prajzlerová SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
kata male 16-17 years
1. kata male 16-17 years Filip Peřinka KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
2. kata male 16-17 years Jakub Kolek KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
3. kata male 16-17 years David Krejča Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kata male 16-17 years Jakub Matoušek SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
kata female 16-17 years
1. kata female 16-17 years Petra Gabrielová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kata female 16-17 years Jana Bělohlavová KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
3. kata female 16-17 years Veronika Leierová SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
3. kata female 16-17 years Jana Šalanská SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
kata men
1. kata men Ondřej Samek KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
2. kata men Josef Voráček SK SHOTOKAN NERATOVICE, z.s. CZE CZE
3. kata men Milan Gančár SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kata men Tomáš Starý SK SHOTOKAN NERATOVICE, z.s. CZE CZE
kata women
1. kata women Alena Plunderová SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
2. kata women Hana Vašíčková KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata women Tereza Věchetová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata women Ilona Vítová Schick Ryu Praha CZE CZE
kata team male -15 years
1. kata team male -15 years Kesl Ryu Praha CZE CZE
2. kata team male -15 years SKBU Hostivař CZE CZE
3. kata team male -15 years Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kata team male -15 years SKBU Hostivař CZE CZE
kata team female -15 years
1. kata team female -15 years Kesl Ryu Praha CZE CZE
2. kata team female -15 years SKBU Hostivař CZE CZE
3. kata team female -15 years Shotokan Sport Centrum Česká Lípa CZE CZE
KUMITE
kumite male -12 years -35kg
1. kumite male -12 years -35kg Milan Janků TJ Karate České Budějovice CZE CZE
2. kumite male -12 years -35kg Luděk Soudný Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite male -12 years -35kg Martin Rusnák TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite male -12 years -35kg Michal Sládek Budó škola KK Písek CZE CZE
kumite male -12 years -40kg
1. kumite male -12 years -40kg Daniel Drahoňovský KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kumite male -12 years -40kg Tomáš Truong SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
3. kumite male -12 years -40kg Pim Brands KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite male -12 years -40kg Radim Stehlík TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE
kumite male -12 years +40kg
1. kumite male -12 years +40kg Matěj Cvrk Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kumite male -12 years +40kg Marek Janouch TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Jan Adámek SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Jakub Krátký Ned Hockey Nymburk CZE CZE
kumite male 12-13 years -40kg
1. kumite male 12-13 years -40kg Marek Pohanka Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kumite male 12-13 years -40kg Richard Pinc Schick Ryu Praha CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -40kg Jan Milan TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -40kg Jan Roček KABU Praha - Klub asijských bojových umění Praha CZE CZE
kumite male 12-13 years -50kg
1. kumite male 12-13 years -50kg Robin Popelka TJ Karate České Budějovice CZE CZE
2. kumite male 12-13 years -50kg David Čelák USK Slavia Liberec CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -50kg Jaroslav Hendrych TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -50kg Petr Hrabák TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
kumite male 12-13 years -60kg
1. kumite male 12-13 years -60kg Tomáš Neubert SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
2. kumite male 12-13 years -60kg Andreas Dzikos USK Slavia Liberec CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -60kg Jakub Bancíř KABU Praha - Klub asijských bojových umění Praha CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -60kg Michal Fürst KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kumite male 12-13 years +60kg
1. kumite male 12-13 years +60kg Adam Zdobinský KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
2. kumite male 12-13 years +60kg Václav Dovolil KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite male 12-13 years +60kg Adolf Štěpánek SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male 12-13 years +60kg Martin Ungrád Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
kumite female 12-13 years -40kg
1. kumite female 12-13 years -40kg Katarína Planá TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
2. kumite female 12-13 years -40kg Kateřina Koubová TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -40kg Michala Hladíková KC Podbořany CZE CZE
kumite female 12-13 years -50kg
1. kumite female 12-13 years -50kg Anežka Kotěrová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kumite female 12-13 years -50kg Lucie Novotná Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -50kg Andrea Bašusová SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -50kg Marie Prajzlerová SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
kumite female 12-13 years +50kg
1. kumite female 12-13 years +50kg Zuzana Hepnarová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kumite female 12-13 years +50kg Miroslava Landová SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
3. kumite female 12-13 years +50kg Michaela Jiroutová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite female 12-13 years +50kg Petra Macků KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kumite male 16-17 years -60kg
1. kumite male 16-17 years -60kg Marek Rygl SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kumite male 16-17 years -60kg Tomáš Blažek Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -60kg Aleš Hemerka Ned Hockey Nymburk CZE CZE
kumite male 16-17 years -70kg
1. kumite male 16-17 years -70kg David Krejča Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kumite male 16-17 years -70kg Ladislav Mareš ml. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -70kg Jan Kratochvíl Sokol Nymburk CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -70kg Jan Šlechta KK Frýdlant v Čechách CZE CZE
kumite male 16-17 years +70kg
1. kumite male 16-17 years +70kg Tomáš Reich KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kumite male 16-17 years +70kg Matěj Matoušek SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years +70kg Jakub Kolek KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years +70kg Jakub Matoušek SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
kumite female 16-17 years -57kg
1. kumite female 16-17 years -57kg Aneta Markušová USK Slavia Liberec CZE CZE
2. kumite female 16-17 years -57kg Veronika Leierová SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
3. kumite female 16-17 years -57kg Jana Šalanská SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
kumite female 16-17 years +57kg
1. kumite female 16-17 years +57kg Petra Gabrielová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kumite female 16-17 years +57kg Anna Vildová SK SHOTOKAN NERATOVICE, z.s. CZE CZE
3. kumite female 16-17 years +57kg Jana Bělohlavová KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
3. kumite female 16-17 years +57kg Lucie Váňová Masada Praha CZE CZE
kumite male -65kg
1. kumite male -65kg Daniel Páleník TJ Karate Jičín CZE CZE
2. kumite male -65kg Miroslav Hnátek Kamikaze Mladá Boleslav CZE CZE
3. kumite male -65kg Aramayis Tokhyan KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kumite male -75kg
1. kumite male -75kg Marian Novotný Ned Hockey Nymburk CZE CZE
2. kumite male -75kg Vlastislav Dobružský SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
3. kumite male -75kg Jiří Mazáček Kamikaze Mladá Boleslav CZE CZE
3. kumite male -75kg Tomáš Starý SK SHOTOKAN NERATOVICE, z.s. CZE CZE
kumite male +75kg
1. kumite male +75kg Michal Beneš Shotokan karate dó TJ Sadská CZE CZE
2. kumite male +75kg Rostislav Volný Kamikaze Mladá Boleslav CZE CZE
kumite male OPEN
1. kumite male OPEN Michal Beneš Shotokan karate dó TJ Sadská CZE CZE
2. kumite male OPEN Marian Novotný Ned Hockey Nymburk CZE CZE
3. kumite male OPEN Milan Gančár SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male OPEN Tomáš Starý SK SHOTOKAN NERATOVICE, z.s. CZE CZE
kumite female -60kg
1. kumite female -60kg Jitka Hejdrychová Ned Hockey Nymburk CZE CZE
2. kumite female -60kg Alena Plunderová SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
3. kumite female -60kg Tereza Věchetová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kumite female +60kg
1. kumite female +60kg Ludmila Kalinová Pavlíková TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
2. kumite female +60kg Kateřina Martínková TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE
3. kumite female +60kg Jitka Nováková SK SHOTOKAN NERATOVICE, z.s. CZE CZE
3. kumite female +60kg Martina Šťastná Ned Hockey Nymburk CZE CZE
kumite female OPEN
1. kumite female OPEN Kristína Bosáková SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
2. kumite female OPEN Martina Hilbertová SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE
3. kumite female OPEN Jitka Nováková SK SHOTOKAN NERATOVICE, z.s. CZE CZE
3. kumite female OPEN Alena Plunderová SPORTOVNÍ KLUB BOJOVÝCH UMĚNÍ HOSTIVAŘ CZE CZE

Related contests:

Tournament Date
Grand Prix Ústí n/L 2019 04.05.2019
Grand Prix Ostrava 2019 09.02.2019
Grand Prix Ostrava 2019 09.02.2019
03.11.2018-04.11.2018
20.10.2018
Grand Prix Hradec Králové 2018 28.04.2018-29.04.2018
Grand Prix Ústí n/L 2018 21.04.2018
Display:    Championships   WG   Golden league   EGP   All except Czech   Everything

 Print