KarateRec.com
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz

Registered contests and their results:

 

Grand Prix Nymburk 2006 - 15.04.2006

City Nymburk
Country Czech republic
Organizer Sokol Nymburk
Competitors 259
Clubs on medal positions 31
Countries on medal positions 2
Classifications 6-4-2


Appraisal of tournament quality:
52.38%
Vote: Terrible Not good Average Good Perfect Total: 21x

Order by:
Position Category First name Lastname Club/Team  
KATA
kata male -11 years
1. kata male -11 years Pim Brands KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
2. kata male -11 years Ronald Prokeš Sport Club Flair o.s. CZE CZE
3. kata male -11 years David Broda Karate Klub Amfora Praha CZE CZE
3. kata male -11 years Antonín Jenč KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
kata female -12 years
1. kata female -12 years Tereza Bittnerová KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
2. kata female -12 years Andrea Hovorková Sportovní klub Keiko-ryu Shotokan CZE CZE
3. kata female -12 years Carmen Beshirová Ippon KK Rakovník CZE CZE
3. kata female -12 years Patricie Klapalová VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
kata male 14-15 years
1. kata male 14-15 years David Lukášek KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
2. kata male 14-15 years Daniel Drahoňovský KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
3. kata male 14-15 years Martin Náhlovský Sport Club Flair o.s. CZE CZE
3. kata male 14-15 years Marek Pohanka Budó škola KK Písek CZE CZE
kata female 14-15 years
1. kata female 14-15 years Petra Macků KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
2. kata female 14-15 years Markéta Kotěrová KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
3. kata female 14-15 years Jarmila Masopustová SKM Bílina CZE CZE
3. kata female 14-15 years Petra Sedláčková Karate Do Dvůr Králové nad Labem, z.s. CZE CZE
kata male 16-17 years
1. kata male 16-17 years Jakub Čišecký Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kata male 16-17 years Josef Holubovský SK Tommi Praha CZE CZE
3. kata male 16-17 years Lukáš Bestajovský Ippon KK Rakovník CZE CZE
3. kata male 16-17 years Martin Pazdera SK Tommi Praha CZE CZE
kata female 16-17 years
1. kata female 16-17 years Anežka Kotěrová KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
2. kata female 16-17 years Lucie Náhlovská Sport Club Flair o.s. CZE CZE
3. kata female 16-17 years Kristýna Soukupová Budó škola KK Písek CZE CZE
kata men
1. kata men Tomáš Reich KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
2. kata men Jiří Bašus Sokol Nymburk CZE CZE
3. kata men Jan Masopust SKM Bílina CZE CZE
3. kata men Lukáš Maule Sportovní klub Keiko-ryu Shotokan CZE CZE
kata women
1. kata women Hana Vašíčková KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
2. kata women Nikola Kampeová Sokol Nymburk CZE CZE
3. kata women Petra Schiffmannová Kamikaze Mladá Boleslav CZE CZE
3. kata women Lenka Zandtová Sport Club Flair o.s. CZE CZE
kata team male 12-15 years
1. kata team male 12-15 years SKM Bílina CZE CZE
2. kata team male 12-15 years SKM Bílina CZE CZE
3. kata team male 12-15 years Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kata team male 12-15 years SC Flair CZE CZE
KUMITE
kumite male -12 years -35kg
1. kumite male -12 years -35kg Miroslav Prchal SKM Bílina CZE CZE
2. kumite male -12 years -35kg Antonín Jenč KARATE SPORT RELAX z.s. CZE CZE
3. kumite male -12 years -35kg Marian Kulík Laugaricio Trenčín SVK SVK
3. kumite male -12 years -35kg Róbert Lexmann Laugaricio Trenčín SVK SVK
kumite male -12 years -40kg
1. kumite male -12 years -40kg Luděk Soudný Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kumite male -12 years -40kg Patrik Guldan Ippon KK Rakovník CZE CZE
3. kumite male -12 years -40kg Dominik Fulnek Ippon KK Rakovník CZE CZE
3. kumite male -12 years -40kg Jiří Štrach SC Komura Kladno CZE CZE
kumite male -12 years +40kg
1. kumite male -12 years +40kg Matěj Cvrk Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kumite male -12 years +40kg Pim Brands KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Michal Šesták Ippon KK Rakovník CZE CZE
3. kumite male -12 years +40kg Jan Tlustý SKM Bílina CZE CZE
kumite male 14-15 years -40kg
1. kumite male 14-15 years -40kg Petr Lustik Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kumite male 14-15 years -40kg Martin Zajíc Schick Ryu Praha CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -40kg Richard Pinc Schick Ryu Praha CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -40kg Radim Stehlík TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE
kumite male 14-15 years -50kg
1. kumite male 14-15 years -50kg Marek Pohanka Budó škola KK Písek CZE CZE
2. kumite male 14-15 years -50kg David Herzig Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -50kg Michal Fiala SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -50kg Lukáš Khajl Ned Hockey Nymburk CZE CZE
kumite male 14-15 years -60kg
1. kumite male 14-15 years -60kg Vladimír Švec Oddíl karate Hlinsko CZE CZE
2. kumite male 14-15 years -60kg Jakub Krátký Ned Hockey Nymburk CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -60kg Jakub Debrecenyi VSK VŠB TU Ostrava CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -60kg Vojtěch Keller TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
kumite male 14-15 years +60kg
1. kumite male 14-15 years +60kg Robert Svoboda Baník Karviná CZE CZE
2. kumite male 14-15 years +60kg Jakub Erben SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male 14-15 years +60kg Miroslav Novák SHINDÓKAN Jindřichův Hradec CZE CZE
3. kumite male 14-15 years +60kg Jiří Panáček Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
kumite female 14-15 years -40kg
1. kumite female 14-15 years -40kg Alica Bretschneiderová Slovakia SVK SVK
2. kumite female 14-15 years -40kg Nicol Beláková Laugaricio Trenčín SVK SVK
3. kumite female 14-15 years -40kg Nikola Glosová Karate Do Dvůr Králové nad Labem, z.s. CZE CZE
3. kumite female 14-15 years -40kg Kateřina Koubová TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
kumite female 14-15 years -50kg
1. kumite female 14-15 years -50kg Kateřina Erbenová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kumite female 14-15 years -50kg Tereza Švehlová Ippon KK Rakovník CZE CZE
kumite female 14-15 years +50kg
1. kumite female 14-15 years +50kg Petra Macků KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
2. kumite female 14-15 years +50kg Petra Sedláčková Karate Do Dvůr Králové nad Labem, z.s. CZE CZE
3. kumite female 14-15 years +50kg Martina Dvořáková Kobra Kladno CZE CZE
3. kumite female 14-15 years +50kg Tereza Hůrková KC Podbořany CZE CZE
kumite male 16-17 years -60kg
1. kumite male 16-17 years -60kg Marek Kulík Laugaricio Trenčín SVK SVK
2. kumite male 16-17 years -60kg Michal Kouba TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -60kg Petr Báča SC Komura Kladno CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -60kg Zdeněk Walica Baník Karviná CZE CZE
kumite male 16-17 years -70kg
1. kumite male 16-17 years -70kg Ladislav Mareš ml. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
2. kumite male 16-17 years -70kg Jan Šlechta KK Frýdlant v Čechách CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -70kg Jakub Čišecký Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -70kg Michal Klauda SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
kumite male 16-17 years +70kg
1. kumite male 16-17 years +70kg Jakub Matoušek SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kumite male 16-17 years +70kg Tadeáš Zýka SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years +70kg David Bricín Ippon KK Rakovník CZE CZE
3. kumite male 16-17 years +70kg Ondřej Charvát Oddíl karate Hlinsko CZE CZE
kumite female 16-17 years -60kg
1. kumite female 16-17 years -60kg Petra Gabrielová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kumite female 16-17 years -60kg Kristýna Soukupová Budó škola KK Písek CZE CZE
3. kumite female 16-17 years -60kg Simona Černá Karate Kolín CZE CZE
3. kumite female 16-17 years -60kg Sabina Plochová SC Komura Kladno CZE CZE
kumite female 16-17 years +60kg
1. kumite female 16-17 years +60kg Zuzana Hepnarová SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kumite female 16-17 years +60kg Štěpánka Šajnarová Klub karate - dó Bruntál, z.s. CZE CZE
3. kumite female 16-17 years +60kg Kateřina Sedláčková TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE
kumite male -65kg
1. kumite male -65kg Peter Kumičík Laugaricio Trenčín SVK SVK
2. kumite male -65kg Jakub Tomeš SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male -65kg Aleš Hrách Kobra Kladno CZE CZE
3. kumite male -65kg Daniel Páleník TJ Karate Jičín CZE CZE
kumite male -75kg
1. kumite male -75kg Matěj Matoušek SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
2. kumite male -75kg Michal Held TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE
3. kumite male -75kg Jan Dovolil KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
3. kumite male -75kg Zdeněk Florián Karate klub Kladno CZE CZE
kumite male +75kg
1. kumite male +75kg Mojmír Turek Karate Kolín CZE CZE
2. kumite male +75kg Tomáš Matějka Karate Kolín CZE CZE
3. kumite male +75kg Michal Beneš Karate Kolín CZE CZE
3. kumite male +75kg Tomáš Reich KESL RYU SHOTOKAN z.s. CZE CZE
kumite male OPEN
1. kumite male OPEN Tomáš Matějka Karate Kolín CZE CZE
2. kumite male OPEN Štěpán Kolarovský Karate Kolín CZE CZE
3. kumite male OPEN Jan Paulík Karate Klub Mladá Boleslav CZE CZE
3. kumite male OPEN Mojmír Turek Karate Kolín CZE CZE
kumite female -60kg
1. kumite female -60kg Jitka Hejdrychová Ned Hockey Nymburk CZE CZE
2. kumite female -60kg Michaela Vaňková Sokol Nymburk CZE CZE
3. kumite female -60kg Zlata Mistolerová Kamikaze Mladá Boleslav CZE CZE
kumite female +60kg
1. kumite female +60kg Ludmila Nentwich (Pavlíková) TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
2. kumite female +60kg Kateřina Martínková TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE
3. kumite female +60kg Petra Punnerová Karate Do Dvůr Králové nad Labem, z.s. CZE CZE
3. kumite female +60kg Martina Šťastná Ned Hockey Nymburk CZE CZE
kumite female OPEN
1. kumite female OPEN Ludmila Nentwich (Pavlíková) TJ Auto Škoda Mladá Boleslav CZE CZE
2. kumite female OPEN Martina Šťastná Ned Hockey Nymburk CZE CZE
3. kumite female OPEN Kateřina Káňová Schick Ryu Praha CZE CZE
3. kumite female OPEN Kateřina Martínková TJ Baník Příbram - Karate CZE CZE

Related contests:

Tournament Date
Grand Prix Hradec Králové 2022 23.04.2022-24.04.2022
Grand Prix Ústí n/L 2019 04.05.2019
Grand Prix Ostrava 2019 09.02.2019
Grand Prix Ostrava 2019 09.02.2019
03.11.2018-04.11.2018
20.10.2018
Grand Prix Hradec Králové 2018 28.04.2018-29.04.2018
Display:    Championships   WG   Golden league   EGP   All except Czech   Everything

 Print