KarateRec.com

V neděli vévodili MČR závodníci z Českých Budějovic

07.12.2011

Nedělního pokračování Mistrovství ČR mládeže, které bylo věnováno kategoriím mladšího a staršího žactva, se zúčastnilo celkem 192 závodníků z 44 různých klubů. Nejpočetnější soupisky měly podobně jako v sobotu oba českobudějovické celky, tedy TJ Karate a Fight Club.

Dopoledne byly na programu tradičně disciplíny kata jednotlivců a kata týmů. Tituly v jednotlivých věkových kategoriích jednotlivců vybojovali následující mladí karatisté:

- Matěj Říha (SK Kesl Ryu Shotokan Praha) – kata ml. žáci
- Barbora Znamenáčková (Sport Relax) – kata ml. žákyně
- Jakub Vavřička (SKR SU Ústí nad Labem) – kata st. žáci
- Aneta Šabová (Nidoshinkan Dojo Brno) – kata st. žákyně

Disciplína kata týmů se stala jednoznačným představením klubu Sport Relax, který dokázal zvítězit v obou sjednocených kategoriích, tedy jak v kategorii kata tým žáci, tak v kategorii kata tým žákyně.
Rovněž v disciplíně kumite jednotlivců se v Ústí nad Labem zrodili noví Mistři České republiky:

- Barbora Bukáčková (Karate Hlinsko) – kumite st. žákyně +50kg

V hodnocení jednotlivců dopadla nejlépe Aneta Šabová z brněnského klubu Nidoshinkan Dojo, když dokázala zvítězit v kategorii kata st. žákyně a k tomu ještě přidat stříbro z kategorie kumite st. žákyně -50kg.

Pořadí klubů na prvních třech místech bylo v neděli naprosto totožné s tím nedělním. Nejlépe si tedy vedli závodníci TJ Karate České Budějovice (5 zlatých, 3 stříbrné a 9 bronzových medailí). Druhý skončil rovněž českobudějovický Fight Club (2-6-7) a bronz získali domácí z SKR SU Ústí nad Labem (2-0-4).

Kompletní výsledky z nedělní části MČR mládeže včetně žebříčku klubů a vyplněných losů naleznete zde