KarateRec.com

V Hradci se konalo první MČR SKIF

25.06.2013

Neděle 9. června 2013 se zapíše do historie nově zformované federace SKIF CZ (Shotokan Karate-do International Federation Czech Republic), neboť tohoto dne se konalo vůbec první mistrovství republiky této federace. O pořadatelství turnaje se postaral SK Karate Spartak Hradec Králové. Akci finančně podpořil Královéhradecký kraj.

První republikový šampionát probíhal spíše v komorním prostředí a účastnili se ho téměř výhradně pouze zakládající členové SKIF CZ. Celkem se tak turnaje zúčastnilo 6 klubů. Kromě domácího Spartaku se jednalo o Nagai-Michi Plzeň, Karate Lions Pardubice, Shotokan Karate-do Sokol Slaný, Budokai Shotokan Karate Do Dojo a Nidoshinkan Dojo Brno.

Celkově se šampionátu zúčastnilo 77 závodníků, kteří změřili své síly v disciplínách kata, sanbon kumite, kihon ippon kumite a džiu ippon kumite. Speciální cenu za karatistickou všestrannost získali díky vítězství v kata i kumite následující závodníci:
- Gallen Paterson (Karate Lions Pardubice)
- Kateřina Tomanová (Nagai-Michi Plzeň)
- Vojtěch Jedlička (SK Karate Spartak Hradec Králové)
- Lucie Havrdová (SK Karate Spartak Hradec Králové)
- Barbora Bukáčková (SK Karate Spartak Hradec Králové)

V pořadí klubů dopadl nejlépe domácí SK Spartak Hradec Králové s bilancí 15 zlatých, 14 stříbrných a 15 bronzových medailí. Druhé místo obsadil plzeňský klub Nagai-Michi (4-3-2) a třetí skončil Karate Lions Pardubice (4-0-0).

Kompletní výsledky naleznete zde

Fotografie z turnaje naleznete zde

Další ročník Mistrovství ČR SKIF CZ se bude konat s největší pravděpodobností opět v hradecké Sportovní hale Třebeš. Na tomto turnaji již bude očekávána účast i z dalších klubů, kteří se věnují stylu shotokan.