KarateRec.com

Na turnaji VčSKe se sešlo 116 závodníků z 19 klubů

20.10.2009

Celkem 116 závodníků se sešlo v královéhradecké hale ZŠ Kukleny, aby bojovalo o 31 postupových míst na Mistrovství České republiky mládeže 2009 a dalších 9 medailových pozic pro seniory. Na tatami v Hradci Králové bojovali zástupci celkem 19i klubů Královéhradeckého a Pardubického kraje, které jsou zaštítěny pod Východočeský svazem karate. V některých soutěžních kategoriích startovali i hosté mimo oba východočeské kraje. Turnaj uspořádal SKK Spartak HK za podpory města Hradce Králové.

Nejúspěšnějším týmem turnaje Mistrovství VčSKe mládeže se stal KCK Team, který sdružuje kluby KCK Letohrad a KCK Jablonné nad Orlicí. KCK tým vybojoval 13 prvních míst a zajistil si tak početné startovní pole pro Mistrovství České republiky mládeže 2009 v Ústí nad Labem. Na druhém místě se umístil domácí Spartak Hradec Králové, který se tentokrát více soustředil na organizaci turnaje. I tak hradecký klub získal celkem 20 medailových pozic. Třetí příčku v mládežnických kategoriích, které zahrnují mladší a starší žactvo, dorost a juniory, obsadil Dvůr Králové nad Labem. Na medailové pozice dosáhli i závodníci SK Karate Ústí nad Orlicí, KK Lichnice, Karate Hlinsko, Karate klub Trutnov, Karate Polička, Karatedo Němčice, Chotěboř, TJ Jiskra Litomyšl, SŠKS Pardubice, TJ Jiskra Domažlice a SKC Sokol Vamberk. Turnaj mládeže měl i dvě nepostupové kategorie a to soutěž kumite týmů juniorek a juniorů. Mezi dívkami byly nejúspěšnější závodnice KCK Team, týmovou soutěž chlapců vyhrál klub KK Lichnice.

Soutěž mužů a žen se musela obejít bez nejlepších závodníků a závodnic domácího Spartaku, kteří patří k absolutní české špičce. Karatisté hradeckého klubu totiž většinou plnili role pořadatelů či rozhodčích. Na krajských turnajích navíc dospělí karatisté Spartaku startují pouze sporadicky, neboť se soustředí na prestižnější turnaje. V žebříčku klubů tak dominovali závodníci KK Lichnice před SKK Ústí nad Orlicí a Karate Polička. Na stupně vítězů se dostali i zástupci Karatedo Dvůr Králové nad Labem, KCK Team, TJ Karate Ždírec nad Doubravou, SŠKS Pardubice, MSKA VUT Brno a Karate Vysoké Mýto. Soutěž týmů vyhráli muži KK Lichnice. V hale se sešlo také poměrně velké množství diváků. Nejvíce byli zastoupeni samozřejmě příznivci bojových sportů z Hradce Králové, kteří využili vstupného zdarma. Pořádající klub SK Karate Spartak HK městu Hradec Králové za podporu při pořádání tohoto turnaje.

Zdroj: karaterec.com