KarateRec.com

Česká výprava vybojovala druhý den ME karate druhou medaili a další bodované pozice

09.05.2009

Po stříbrné medaili Petry Nové a 5.místu Jakuba Tesárka z úvodního dne a bronzové medaili kata týmu ze soboty, získali čeští karatisté na Mistrovství Evropy v chorvatském Záhřebu další bodované příčky i v kumite.

5.místo v kategorii kumite mužů do 60 kg obsadil Aleš Brůna, který byl jen krůček od bronzové medaile. V boji o bronz s Turkem Demirem vyrovnal těsně před koncem na 3:3, nakonec ale o bod prohrál.

Těsně pod stupni vítězů zůstala také Aneta Markušová. Ta v kumite žen do 55 kg prohrála v utkání o 3.místo se Španělkou Fernandez 2:6 a obsadila 5.pozici.

Pavla Linhartová se rovněž nenechala zahanbit a probojovala se do semifinále, kde prohrála se Španělkou Suarez až v prodloužení. Následná prohra v repasáži s Ruskou Ponomarevou 2:5 umístila Pavlu na 5.příčku.

Po dvou dnech tak má česká výprava na svém kontě jedno stříbro, jeden bronz a čtyři 5.místa. V neděli se na tatami představí kumite tým mužů, který se na úvod střetne se Švýcary. Kumite tým žen čeká v prvním kole Maďarsko.

Autor: karaterec.com