KarateRec.com

Grand Prix Hradec Králové vyhrál Egypt před Maďarskem a Slovenskem

01.05.2009

10. karatistická Grand Prix Hradec Králové 2009 opět posunula hranice největšího turnaje v České republice, když se na sedmi tatami v kongresovém centru Aldis představilo v soutěžních kategoriích obou dnů 1344 soutěžících. Nejobsazenější kategorií kata byli mladší žáci (49), v kumite bylo nejvíce závodníků v kategorii kumite open kadetů (44).

Karatisté přicestovali z 111 klubů 20 zemí. Nechyběli ani závodníci ze Spojených Arabských Emirátů, Egypta, Turecka či Spojených států Amerických. Nejúspěšnější výpravou se nakonec stal Egypt, reprezentovaný především klubem Al Ahli, který si z Hradce Králové odvezl celkem 18 zlatých, 12 stříbrných a 17 bronzových medailí a také dva více než metr vysoké poháry za výhry v kategoriích kumite open muži a kumite open ženy. Na druhém místě skončila reprezentace Maďarska, třetí pozici obsadilo Slovensko.

Turnaj byl natáčen Českou televizí, která odvysílala z Grand Prix Hradec Králové půlhodinový záznam. Turnaj pořádá SK Karate Spartak Hradec Králové ve spolupráci s Českým svazem karate a Východočeským svazem karate. Soutěž je zařazena do nominačního systému ČSKe pro kategorie dorostu, juniorů a seniorů. Do soutěže Středoevropské ligy karate se pak započítávají výsledky kategorie dorostu a juniorů. Magistrát města Hradce Králové, který turnaj významně podporuje, zařadil Grand Prix Hradec Králové do prestižních akcí města s názvem REGINA 2009. Turnaj finančně podporuje v rámci dlouhodobé spolupráce také Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Autor: karaterec.com