KarateRec.com

Openy na MS karate v Tokiu ovládli Agajev a Sato

15.11.2008

V sobotu do bojů na Mistrovství světa WKF v Tokiu promluvili čeští závodníci v kumite. Jako první nastoupila na tatami Pavla Linhartová v kategorii kumite žen do 53 kg. V prvním kole byla více než vyrovnanou soupeřkou mexické závodnici, ale rozhodčí byli jiného názoru a Pavla se tak se soutěží musela rozloučit.

Petra Peceková vtoupila do své váhové kategorie do 60 kg vítězstvím nad Jihoafričankou. V dalším kole vyřadila soupeřku z Bosny a Herzegoviny a ve třetím kole ji čekala Williams z Anglie. Utkání skončilo remízou i po prodloužení a na řadu tak přišly praporky - 2:2. Bohužel pro Petru rozhodl silnější hlas hlavního rozhodčího, který poslal do dalších bojů (jak se ale později ukázalo nikoliv do finále) anglickou karatistku.

Petra si mohla zpravit chuť v Openu, ale v prvním kole narazila na svou tradiční rivalku ze Slovenska Evu Medveďovou. Eva vyhrála, ale v dalších bojích nestačila na pozdější vítězku, Japonku Sato a skončila třetí. K naší smůle tak Petru Pecekovou do repasáže nevytáhla.

Velmi sebevědomě začal kategorii Open i Jan Tuček. V prvním kole zastavil závodníka z Nového Zélandu. V dalším utkání však čekal těžký soupeř - Holanďan "Babyface" Timothy Petersen a ten v zápase dokázal, že je právem držitelem titulu Mistr Evropy z roku 2005. Jenže na stejné straně čekal ještě "kat závodníků" - Agajev z Azerbajdžánu. Zápas byl velmi vyrovnaný, Agajev vyhrál až v prodloužení, nicméně to znamenalo konec repasáže a medailových nadějí pro Honzu Tučka.

Zdroj: KarateRec.com