KarateRec.com

Seniorské tituly v 1.lize karate týmů získaly Havířov a Spartak HK

24.02.2008

Další ročník má za sebou nejvyšší karatistická liga družstev. Tentokrát ve třech věkových kategoriích stoutěžilo 38 týmů. V součtu výsledků byl nejúspěšnější klub TJ Karate České Budějovice, který se dvěma tituly a pěti medailemi získal celkem 240 bodů. Druhá skončila Kamura Ústí nad Labem a třetí Spartak Hradec Králové, který má na svém kontě rovněž dva tituly.

Nejprestižnější kategorii kumite družstev mužů vyhrál Baník Havířov, který rozdílem jediného bodu porazil KK Žatec. Rozhodl tedy vzájemný souboj, který vyhrál Baník 2:0 na zápasy. Třetí mezi muži skončil tým SU Ústí nad Labem. Mezi ženami obhájil titul Spartak Hradec Králové, který si připsal nejpřesvědčivější možné vítězství. Během tří kol ligy totiž neprohrál ani jeden zápas, naopak si připsal 17 výher. Na druhém místě skončily ženy z TJ Karate České Budějovice a bronz bere tým SKK Shotokan Liberec.