KarateRec.com

V Kostelci n.O. se konal Shotokan Cup

10.10.2011

V sobotu 8.10.2011 se konal jubilejní desátý ročník Shotokan Cupu, který pořádající klub SKC Sokol Vamberk umístil již třetím rokem do sportovní haly v Kostelci nad Orlicí.

Letošní turnaj, který přilákal 328 závodníků z 50 klubů České Republiky, Slovenska, Chorvatska a Slovinska, byl nominační soutěží pro kategorie mladšího žactva, staršího žactva, dorostu a juniorů. Do programu turnaje však byly zařazeny i kategorie seniorů a navíc i kategorie Masters. Organizátoři rovněž nabídli možnost předvést své karate i mladým začátečníkům, když vypsali speciální kategorie kata i kumite mladších a starších žáků se stupni technické vyspělosti 8. a 7.kyu.

Hodnocení klubů zcela jednoznačně ovládla nejpočetnější výprava na turnaji z TJ Karate České Budějovice, která nastřádala 8 zlatých, 7 stříbrných a 15 bronzových medailí. Ze zahraničních účastníků se nejvíce vedlo Slovincům z KK Trbovlje, kteří přijeli pouze se čtyřmi seniory, ale i tak dokázali nasbírat 4 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili. O kvalitě i ostatních klubů však svědčí fakt, že alespoň jednu medaili získalo 47 z celkových 50 klubů.

Kompletní výsledky naleznete zde

Žebříček klubů naleznete zde

Ze seznamu nominačních turnajů pro Mistrovství ČR mládeže pořádané na začátku prosince tak zbývají už jen tři turnaje. Zatímco žáci mohou sbírat body ještě v Ostravě na Grand Prix Ostrava a v Ústí nad Labem na North Bohemia Cupu, pro dorostenecké a juniorské kategorie je jako nominační vypsán už jen turnaj Silesia Cup pořádaný v Odrách.