KarateRec.com
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz
Diplomy, medaile - www.nabedne.cz

Registered contests and their results:

 

Grand Prix Ústí n/L 2018 - 21.04.2018

City Ústí nad Labem
Country Czech republic
Organizer Kamura Ryu Ústí nad Labem
Competitors 554
Clubs 73
Clubs on medal positions 63
Countries on medal positions 10
Classifications 36-24-12-6-3


Appraisal of tournament quality:
66.67%
Vote: Terrible Not good Average Good Perfect Total: 6x

Order by:
Position Category First name Lastname Club/Team  
KATA
kata male -9 years
1. kata male -9 years Artur Glushenko Okinawa team UKR UKR
2. kata male -9 years Artem Parkhomenko Okinawa team UKR UKR
3. kata male -9 years David Šťáhlavský Red Dragon Team CZE CZE
3. kata male -9 years Max Vechkanov Okinawa team UKR UKR
5. kata male -9 years Ondřej Bareš KABU Praha - Klub asijských bojových umění Praha CZE CZE
5. kata male -9 years Dalibor Kolínko SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kata male 10-11 years
1. kata male 10-11 years Artur Glushenko Okinawa team UKR UKR
2. kata male 10-11 years Jakub Žlábek SKP karate Písek CZE CZE
3. kata male 10-11 years David Kastl Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
3. kata male 10-11 years Iegor Konovalenko Leon UKR UKR
5. kata male 10-11 years Daniel Dub Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
5. kata male 10-11 years Yaroslav Illyuk Okinawa team UKR UKR
kata female -9 years
1. kata female -9 years Kateryna Verbynenko Leon UKR UKR
2. kata female -9 years Michelle Grznárová KK ŠK Real Klub Trenčín SVK SVK
3. kata female -9 years Uliana Baranova Okinawa team UKR UKR
3. kata female -9 years Ingrid Marková KK Topoľčany SVK SVK
5. kata female -9 years Nika Afendikova Ukraine UKR UKR
5. kata female -9 years Veronika Rešová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kata female 10-11 years
1. kata female 10-11 years Uliana Baranova Okinawa team UKR UKR
2. kata female 10-11 years Viviana Kováčová KK ŠK Real Klub Trenčín SVK SVK
3. kata female 10-11 years Nika Afendikova Ukraine UKR UKR
3. kata female 10-11 years Elena Eidler Frieways Karateklub AUT AUT
5. kata female 10-11 years Kateryna Beliai Leon UKR UKR
5. kata female 10-11 years Markéta Klewarová Fight Club České Budějovice CZE CZE
kata male 12-13 years
1. kata male 12-13 years Tomáš Nechyba SKP karate Písek CZE CZE
2. kata male 12-13 years Filip Pohl BUDO KAN, z.s. CZE CZE
3. kata male 12-13 years David Kastl Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
3. kata male 12-13 years Ondřej Šťáhlavský Red Dragon Team CZE CZE
5. kata male 12-13 years Lukáš Kastl Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
5. kata male 12-13 years Martin Lácha Fight Club České Budějovice CZE CZE
kata female 12-13 years
1. kata female 12-13 years Marika Hrnčáriková KK ŠK Real Klub Trenčín SVK SVK
2. kata female 12-13 years Michaela Medová Fight Club České Budějovice CZE CZE
3. kata female 12-13 years Anika Draheimová BUDO Plzeň z.s. CZE CZE
3. kata female 12-13 years Nina Kňazovčíková KK ŠK Real Klub Trenčín SVK SVK
5. kata female 12-13 years Kyra Koch Frieways Karateklub AUT AUT
5. kata female 12-13 years Lisa Stepanova Okinawa team UKR UKR
kata male 14-15 years
1. kata male 14-15 years Bogdan Chabanov Ukraine UKR UKR
2. kata male 14-15 years Daniel Brejcha SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kata male 14-15 years Luboš Hrazdír KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata male 14-15 years Filip Smutný KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
5. kata male 14-15 years Bruno Čáslava NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
5. kata male 14-15 years Filip Pohl BUDO KAN, z.s. CZE CZE
kata female 14-15 years
1. kata female 14-15 years Adéla Šinerová Sport Relax CZE CZE
2. kata female 14-15 years Anna Lena Eidler Frieways Karateklub AUT AUT
3. kata female 14-15 years Daria Husieva Ukraine UKR UKR
3. kata female 14-15 years Lisa Stepanova Okinawa team UKR UKR
5. kata female 14-15 years Eliška Mihalčatinová SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
5. kata female 14-15 years Adriana Slováková KK ŠK Real Klub Trenčín SVK SVK
kata male 16-17 years
1. kata male 16-17 years David Kavalír Sport Relax CZE CZE
2. kata male 16-17 years Daniel Brejcha SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kata male 16-17 years Jakub Schánilec SKP karate Písek CZE CZE
3. kata male 16-17 years Filip Smutný KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
5. kata male 16-17 years Matěj Lippert SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
5. kata male 16-17 years Tobias Stockinger Frieways Karateklub AUT AUT
kata female 16-17 years
1. kata female 16-17 years Anna Lena Eidler Frieways Karateklub AUT AUT
2. kata female 16-17 years Adéla Šinerová Sport Relax CZE CZE
3. kata female 16-17 years Daria Husieva Ukraine UKR UKR
3. kata female 16-17 years Dominika Šabová NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
5. kata female 16-17 years Denisa Brejchová SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
5. kata female 16-17 years Veronika Jůzová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kata male 18-20 years
1. kata male 18-20 years Daniel Oplt KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata male 18-20 years David Kavalír Sport Relax CZE CZE
3. kata male 18-20 years Justin Kolodziej KV Sachsen - Anhalt GER GER
3. kata male 18-20 years David Le SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kata female 18-20 years
1. kata female 18-20 years Nikola Jůzová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
2. kata female 18-20 years Barbora Znamenáčková Sport Relax CZE CZE
3. kata female 18-20 years Daria Kondratiuk Ukraine UKR UKR
3. kata female 18-20 years Juliane Reuter KV Sachsen - Anhalt GER GER
5. kata female 18-20 years Lena Holm HSV karate Cottbus GER GER
5. kata female 18-20 years Linda Spanilá Karate Vision Praha CZE CZE
kata male
1. kata male Oleksandr Iefremov Leon UKR UKR
2. kata male Jakub Bošek SHOBU Academy CZE CZE
3. kata male David Le SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kata male Milan Zítko SHOBU Academy CZE CZE
5. kata male Ctibor Jízdný SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
5. kata male Daniel Oplt KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kata female
1. kata female Veronika Mišková BUDO KAN, z.s. CZE CZE
2. kata female Victoriya Afendikova Ukraine UKR UKR
3. kata female Sarah Kruber HSV karate Cottbus GER GER
3. kata female Barbora Znamenáčková Sport Relax CZE CZE
5. kata female Linda Spanilá Karate Vision Praha CZE CZE
5. kata female Dominika Šabová NIDOSHINKAN Dojo, z.s. CZE CZE
kata male veterans (+40 years)
1. kata male veterans (+40 years) Oldřich Lžičař Sport Club Flair o.s. CZE CZE
2. kata male veterans (+40 years) Jan Přibyl st. KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kata male veterans (+40 years) Jaroslav Hamza Shotokan Sokol Slaný CZE CZE
3. kata male veterans (+40 years) Ctibor Jízdný SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
5. kata male veterans (+40 years) Lubomír Janoušek KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kata female veterans (+35 years)
1. kata female veterans (+35 years) Victoriya Afendikova Ukraine UKR UKR
2. kata female veterans (+35 years) Petra Kolářská SK Karate Shotokan Liberec CZE CZE
3. kata female veterans (+35 years) Shirley Anavisa Fernan Karate-Dojo Mayen-Mendig GER GER
3. kata female veterans (+35 years) Pavla Šimonová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
5. kata female veterans (+35 years) Božena Pavlasová Sport Relax CZE CZE
kata team male 7-10 years
1. kata team male 7-10 years Okinawa team UKR UKR
2. kata team male 7-10 years Ukraine UKR UKR
3. kata team male 7-10 years SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
3. kata team male 7-10 years Shito Ryu England ENG ENG
5. kata team male 7-10 years Alliance UKR UKR
kata team female 7-10 years
1. kata team female 7-10 years Leon UKR UKR
2. kata team female 7-10 years SKR SU Ústí nad Labem CZE CZE
kata team male 11-13 years
1. kata team male 11-13 years SCM Goju-ryu Brno CZE CZE
2. kata team male 11-13 years GRYF Liberec CZE CZE
3. kata team male 11-13 years Výběr Středočeského kraje CZE CZE
3. kata team male 11-13 years KK Tygr Karlovy Vary CZE CZE
5. kata team male 11-13 years Shotokan Sport Centrum Česká Lípa CZE CZE
kata team female 11-13 years
1. kata team female 11-13 years Champions Team CZE CZE
2. kata team female 11-13 years Kesl Ryu Praha CZE CZE
3. kata team female 11-13 years Fight Club České Budějovice CZE CZE
3. kata team female 11-13 years KK ŠK Real Klub Trenčín (SVK) SVK SVK
5. kata team female 11-13 years Kamura Ryu Ústí nad Labem CZE CZE
kata team male 14-17 years
1. kata team male 14-17 years SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
2. kata team male 14-17 years SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
3. kata team male 14-17 years KK ŠK Real Klub Trenčín (SVK) SVK SVK
kata team female 14-17 years
1. kata team female 14-17 years SK karate Dragon DDM Neratovice CZE CZE
2. kata team female 14-17 years Shotokan Sport Centrum Česká Lípa CZE CZE
kata team female
1. kata team female Sport Relax CZE CZE
2. kata team female Karate Vision CZE CZE
KUMITE
kumite male 7-9 years -27kg
1. kumite male 7-9 years -27kg Max Vechkanov Okinawa team UKR UKR
2. kumite male 7-9 years -27kg Paul Sava Shito Ryu England ENG ENG
3. kumite male 7-9 years -27kg David Šťáhlavský Red Dragon Team CZE CZE
3. kumite male 7-9 years -27kg Kiril Zhurauliou Kofukan Belarus BLR BLR
5. kumite male 7-9 years -27kg Alexander Annich Team Lviv UKR UKR
5. kumite male 7-9 years -27kg Matvii Bidnichenko Ukraine UKR UKR
kumite male 7-9 years -32kg
1. kumite male 7-9 years -32kg Matviy Drik Legend UKR UKR
2. kumite male 7-9 years -32kg Artur Glushenko Okinawa team UKR UKR
3. kumite male 7-9 years -32kg Oleksandr Gnatchenko Ukraine UKR UKR
3. kumite male 7-9 years -32kg Mihailo Volchonok Ukraine UKR UKR
5. kumite male 7-9 years -32kg Matúš Lamačka KK ŠK Real Klub Trenčín SVK SVK
5. kumite male 7-9 years -32kg Volodymyr Lukonin Ukraine UKR UKR
kumite male 7-9 years +32kg
1. kumite male 7-9 years +32kg Artem Parkhomenko Okinawa team UKR UKR
2. kumite male 7-9 years +32kg David Hološevyč SKP karate Písek CZE CZE
3. kumite male 7-9 years +32kg Nikita Ankudinov Legend UKR UKR
3. kumite male 7-9 years +32kg Yaroslav Shatohin Ukraine UKR UKR
5. kumite male 7-9 years +32kg Artsiom Filipau Kofukan Belarus BLR BLR
5. kumite male 7-9 years +32kg Antonín Chudoba GRYF z.s. CZE CZE
kumite male 10-11 years -30kg
1. kumite male 10-11 years -30kg Matviy Drik Legend UKR UKR
2. kumite male 10-11 years -30kg Lukáš Kastl Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
3. kumite male 10-11 years -30kg Yaroslav Illyuk Okinawa team UKR UKR
3. kumite male 10-11 years -30kg Ivan Zinchenko Legend UKR UKR
5. kumite male 10-11 years -30kg Ivan Bilous Alliance UKR UKR
5. kumite male 10-11 years -30kg Tadeáš Bína Fight Club České Budějovice CZE CZE
kumite male 10-11 years -35kg
1. kumite male 10-11 years -35kg Jan Bednář SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kumite male 10-11 years -35kg Daniel Stránský TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite male 10-11 years -35kg William Miyamoto Dahm Musashi Weimar GER GER
3. kumite male 10-11 years -35kg Adam Šmejkal SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kumite male 10-11 years -35kg Maxim Osinsky Team Lviv UKR UKR
kumite male 10-11 years -41kg
1. kumite male 10-11 years -41kg Artem Lymarchuk Legend UKR UKR
2. kumite male 10-11 years -41kg Ondřej Bednář TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite male 10-11 years -41kg Daniel Dub Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
3. kumite male 10-11 years -41kg Nikita Parkhomuk Legend UKR UKR
5. kumite male 10-11 years -41kg William Miyamoto Dahm Musashi Weimar GER GER
kumite male 10-11 years +41kg
1. kumite male 10-11 years +41kg Jakub Klemák Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
2. kumite male 10-11 years +41kg Ivan Kravets Kofukan Belarus BLR BLR
3. kumite male 10-11 years +41kg Martin Duchoň Fight Club České Budějovice CZE CZE
3. kumite male 10-11 years +41kg Jiří Vrba Champions Team CZE CZE
5. kumite male 10-11 years +41kg Artsiom Filiakou Kofukan Belarus BLR BLR
5. kumite male 10-11 years +41kg Richard Kuhn Karate Do Dvůr Králové nad Labem, z.s. CZE CZE
kumite female 7-9 years -30kg
1. kumite female 7-9 years -30kg Kateřina Nováková SKP karate Písek CZE CZE
2. kumite female 7-9 years -30kg Uliana Baranova Okinawa team UKR UKR
3. kumite female 7-9 years -30kg Veronika Rešová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite female 7-9 years -30kg Silvie Troblová TJ Karate České Budějovice CZE CZE
5. kumite female 7-9 years -30kg Lucie Bukovská Fight Club České Budějovice CZE CZE
5. kumite female 7-9 years -30kg Valentýna Hrazdírová KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
kumite female 7-9 years +30kg
1. kumite female 7-9 years +30kg Liduska Bedou Karate Do Smaal NED NED
2. kumite female 7-9 years +30kg Karolína Marcínová TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite female 7-9 years +30kg Anna Havelcová TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite female 7-9 years +30kg Markéta Klewarová Fight Club České Budějovice CZE CZE
5. kumite female 7-9 years +30kg Milena Gregorcová Red Dragon Team CZE CZE
kumite female 10-11 years -35kg
1. kumite female 10-11 years -35kg Eliška Pokorná Champions Team CZE CZE
2. kumite female 10-11 years -35kg Veronika Jalowiczorová Shihan Poprad SVK SVK
3. kumite female 10-11 years -35kg Lucy Hrdličková Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
3. kumite female 10-11 years -35kg Miroslava Vokatá SKP karate Písek CZE CZE
5. kumite female 10-11 years -35kg Lenka Horáčková KK ŠK Real Klub Trenčín SVK SVK
5. kumite female 10-11 years -35kg Kateřina Nováková SKP karate Písek CZE CZE
kumite female 10-11 years +35kg
1. kumite female 10-11 years +35kg Kateřina Štecová Champions Team CZE CZE
2. kumite female 10-11 years +35kg Kristýna Vašíčková Champions Team CZE CZE
3. kumite female 10-11 years +35kg Liduska Bedou Karate Do Smaal NED NED
3. kumite female 10-11 years +35kg Elen Kozlová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kumite female 10-11 years +35kg Eliška Králíková SKP karate Písek CZE CZE
kumite male 12-13 years -39kg
1. kumite male 12-13 years -39kg Oleg Stolitniy Leon UKR UKR
2. kumite male 12-13 years -39kg David Smrček SK Karate Most CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -39kg Dmytro Fedotov Team Lviv UKR UKR
3. kumite male 12-13 years -39kg Vojtěch Vašák Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
5. kumite male 12-13 years -39kg Jakub Šolín Karate Do Dvůr Králové nad Labem, z.s. CZE CZE
5. kumite male 12-13 years -39kg Semen Yankul Legend UKR UKR
kumite male 12-13 years -45kg
1. kumite male 12-13 years -45kg Ruslan Kotyk Legend UKR UKR
2. kumite male 12-13 years -45kg Nikita Parkhomuk Legend UKR UKR
3. kumite male 12-13 years -45kg Andrii Holubovych Ukraine UKR UKR
3. kumite male 12-13 years -45kg Nooa Paukkola Lahden Karate FIN FIN
5. kumite male 12-13 years -45kg Vladimír Fafek SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
5. kumite male 12-13 years -45kg Adam Frinta SKP karate Písek CZE CZE
kumite male 12-13 years -52kg
1. kumite male 12-13 years -52kg Vadym Sulym Leon UKR UKR
2. kumite male 12-13 years -52kg Ondřej Rychlý Fight Club České Budějovice CZE CZE
3. kumite male 12-13 years -52kg Richard Feike Karate Senftenberg e. V. GER GER
3. kumite male 12-13 years -52kg Andrii Holubovych Ukraine UKR UKR
5. kumite male 12-13 years -52kg Dzmitry Arol Kofukan Belarus BLR BLR
5. kumite male 12-13 years -52kg Daniil Rusanov Ukraine UKR UKR
kumite male 12-13 years -60kg
1. kumite male 12-13 years -60kg Oleksandr Dyhid Leon UKR UKR
2. kumite male 12-13 years -60kg Roman Rouba Kofukan Belarus BLR BLR
3. kumite male 12-13 years -60kg Andriy Khomyak Team Lviv UKR UKR
3. kumite male 12-13 years -60kg Daniil Rusanov Ukraine UKR UKR
5. kumite male 12-13 years -60kg Aliaksandr Sopat Kofukan Belarus BLR BLR
kumite male 12-13 years +60kg
1. kumite male 12-13 years +60kg Martin Eliáš Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
2. kumite male 12-13 years +60kg Jan Horák Champions Team CZE CZE
3. kumite male 12-13 years +60kg David Klewar Fight Club České Budějovice CZE CZE
3. kumite male 12-13 years +60kg Jan Šmíd Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
5. kumite male 12-13 years +60kg Egor Savchuk Alliance UKR UKR
kumite female 12-13 years -42kg
1. kumite female 12-13 years -42kg Valeriia Andrieieva Ukraine UKR UKR
2. kumite female 12-13 years -42kg Michaela Medová Fight Club České Budějovice CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -42kg Lucy Hrdličková Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -42kg Aneta Kadlecová Fight Club České Budějovice CZE CZE
5. kumite female 12-13 years -42kg Adéla Čepičková SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite female 12-13 years -50kg
1. kumite female 12-13 years -50kg Robin van Wezel Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
2. kumite female 12-13 years -50kg Joanna Verspaget Fight Vision NED NED
3. kumite female 12-13 years -50kg Lenka Kovářová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite female 12-13 years -50kg Roxolana Myroniuk Kin-hin UKR UKR
5. kumite female 12-13 years -50kg Veronika Kordyuk Team Lviv UKR UKR
5. kumite female 12-13 years -50kg Eliška Rychlá Fight Club České Budějovice CZE CZE
kumite female 12-13 years +50kg
1. kumite female 12-13 years +50kg Ema Tinavská Fight Club České Budějovice CZE CZE
2. kumite female 12-13 years +50kg Eliška Gubíková SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite female 12-13 years +50kg Mira Bučková Fight Club České Budějovice CZE CZE
3. kumite female 12-13 years +50kg Lisa Stepanova Okinawa team UKR UKR
5. kumite female 12-13 years +50kg Hana Bělová SKP karate Písek CZE CZE
5. kumite female 12-13 years +50kg Natálie Krátká Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
kumite male 14-15 years -52kg
1. kumite male 14-15 years -52kg Dominik Smola SKP karate Písek CZE CZE
2. kumite male 14-15 years -52kg Jakub Schánilec SKP karate Písek CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -52kg Daniel Brejcha SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -52kg Filip Zídek KABU Praha - Klub asijských bojových umění Praha CZE CZE
5. kumite male 14-15 years -52kg Michal Ondráček Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
5. kumite male 14-15 years -52kg Yaroslav Pavliuk Kin-hin UKR UKR
kumite male 14-15 years -57kg
1. kumite male 14-15 years -57kg Martin Drábek SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kumite male 14-15 years -57kg Nikita Arol Kofukan Belarus BLR BLR
3. kumite male 14-15 years -57kg Daniel Hanuš SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -57kg Aleksandar Šešlija TJ Horní Měcholupy, oddíl karate CZE CZE
5. kumite male 14-15 years -57kg Serhii Kordyuk Team Lviv UKR UKR
kumite male 14-15 years -63kg
1. kumite male 14-15 years -63kg Filip Krišal Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
2. kumite male 14-15 years -63kg Daniil Zadorozhnyi Leon UKR UKR
3. kumite male 14-15 years -63kg Luboš Hrazdír KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite male 14-15 years -63kg Raman Yeudakimau Kofukan Belarus BLR BLR
5. kumite male 14-15 years -63kg Kirill Kalutskiy Ukraine UKR UKR
5. kumite male 14-15 years -63kg Matěj Lippert SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kumite male 14-15 years -70kg
1. kumite male 14-15 years -70kg Oleg Stetsiv Team Lviv UKR UKR
2. kumite male 14-15 years -70kg Yaroslav Sulym Leon UKR UKR
3. kumite male 14-15 years -70kg Julian Nobbe Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
3. kumite male 14-15 years -70kg Jan Pajkrt SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kumite male 14-15 years +70kg
1. kumite male 14-15 years +70kg Frederic J. G. Bedou Karate Do Smaal NED NED
2. kumite male 14-15 years +70kg Martin Eliáš Karate Klub Tygr Karlovy Vary CZE CZE
3. kumite male 14-15 years +70kg Maxim Glinskiy Ukraine UKR UKR
3. kumite male 14-15 years +70kg Oleksii Ryzhenko Ukraine UKR UKR
5. kumite male 14-15 years +70kg David Soběslavský SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
5. kumite male 14-15 years +70kg Jan Thoma GRYF z.s. CZE CZE
kumite male 14-15 years OPEN
1. kumite male 14-15 years OPEN Marko Jalowiczor Shihan Poprad SVK SVK
2. kumite male 14-15 years OPEN Oleg Stetsiv Team Lviv UKR UKR
3. kumite male 14-15 years OPEN Filip Krišal Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
3. kumite male 14-15 years OPEN Julian Nobbe Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
kumite female 14-15 years -47kg
1. kumite female 14-15 years -47kg Robin van Wezel Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
2. kumite female 14-15 years -47kg Annemijn Hekelaar Gombert Karate Kenamju NED NED
3. kumite female 14-15 years -47kg Lenka Kovářová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite female 14-15 years -47kg Andrea Květoňová TJ Karate České Budějovice CZE CZE
5. kumite female 14-15 years -47kg Valeriia Andrieieva Ukraine UKR UKR
5. kumite female 14-15 years -47kg Adéla Šinerová Sport Relax CZE CZE
kumite female 14-15 years -54kg
1. kumite female 14-15 years -54kg Tereza Chobotová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kumite female 14-15 years -54kg Marciana Bosveld Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
3. kumite female 14-15 years -54kg Denisa Brejchová SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kumite female 14-15 years -54kg Magdalena Laura Husáková SPORT UNION, z. s. CZE CZE
5. kumite female 14-15 years -54kg Ivanna Anikeeva Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
5. kumite female 14-15 years -54kg Natálie Krátká Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
kumite female 14-15 years +54kg
1. kumite female 14-15 years +54kg Martina Šáchová TJ Karate České Budějovice CZE CZE
2. kumite female 14-15 years +54kg Daria Husieva Ukraine UKR UKR
3. kumite female 14-15 years +54kg Nela Osouchová TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite female 14-15 years +54kg Ema Tinavská Fight Club České Budějovice CZE CZE
5. kumite female 14-15 years +54kg Tereza Plevová Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
5. kumite female 14-15 years +54kg Hanna Yeuhrafava Kofukan Belarus BLR BLR
kumite female 14-15 years OPEN
1. kumite female 14-15 years OPEN Barbora Kratochvílová Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
2. kumite female 14-15 years OPEN Zuzana Tekely Champions Team CZE CZE
3. kumite female 14-15 years OPEN Kateryna Kononenko Ukraine UKR UKR
3. kumite female 14-15 years OPEN Tereza Plevová Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
5. kumite female 14-15 years OPEN Daniela Veselá Champions Team CZE CZE
kumite male 16-17 years -55kg
1. kumite male 16-17 years -55kg Martin Drábek SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kumite male 16-17 years -55kg Dominik Smola SKP karate Písek CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -55kg Daniel Brejcha SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -55kg Jakub Schánilec SKP karate Písek CZE CZE
kumite male 16-17 years -61kg
1. kumite male 16-17 years -61kg Filip Krišal Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
2. kumite male 16-17 years -61kg Marko Jalowiczor Shihan Poprad SVK SVK
3. kumite male 16-17 years -61kg Filip Kovařík Red Dragon Team CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -61kg Yevhen Sendetskyy Team Lviv UKR UKR
5. kumite male 16-17 years -61kg Tomáš Dittrich GRYF z.s. CZE CZE
5. kumite male 16-17 years -61kg Adam Zrzavecký Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
kumite male 16-17 years -68kg
1. kumite male 16-17 years -68kg Yahor Makarchuk Kofukan Belarus BLR BLR
2. kumite male 16-17 years -68kg Petr Podrábský SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -68kg Ján Matejka Karate Vision Praha CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -68kg Matěj Štěpán GRYF z.s. CZE CZE
5. kumite male 16-17 years -68kg Jan Pajkrt SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kumite male 16-17 years -76kg
1. kumite male 16-17 years -76kg Filip Černík Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
2. kumite male 16-17 years -76kg Frederic J. G. Bedou Karate Do Smaal NED NED
3. kumite male 16-17 years -76kg Jakub Matejka Karate Vision Praha CZE CZE
3. kumite male 16-17 years -76kg Michal Zemek Tělovýchovná jednota Krupka, oddíl karate CZE CZE
5. kumite male 16-17 years -76kg David Kavalír Sport Relax CZE CZE
5. kumite male 16-17 years -76kg David Soběslavský SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kumite male 16-17 years +76kg
1. kumite male 16-17 years +76kg Tocu Ryzvan Shito Ryu England ENG ENG
2. kumite male 16-17 years +76kg Lukáš Cyprián GRYF z.s. CZE CZE
kumite male 16-17 years OPEN
1. kumite male 16-17 years OPEN Filip Černík Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
2. kumite male 16-17 years OPEN Ján Matejka Karate Vision Praha CZE CZE
3. kumite male 16-17 years OPEN Petr Podrábský SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male 16-17 years OPEN Yevhen Sendetskyy Team Lviv UKR UKR
5. kumite male 16-17 years OPEN Filip Janda SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kumite female 16-17 years -53kg
1. kumite female 16-17 years -53kg Veronika Konášová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kumite female 16-17 years -53kg Denisa Brejchová SK karate Dragon DDM Neratovice - Čelákovice CZE CZE
kumite female 16-17 years -59kg
1. kumite female 16-17 years -59kg Melissa van Oudenaarden Unity 99 Rotterdam NED NED
2. kumite female 16-17 years -59kg Kateryna Kononenko Ukraine UKR UKR
3. kumite female 16-17 years -59kg Maryia Azarava Kofukan Belarus BLR BLR
3. kumite female 16-17 years -59kg Tereza Karbanová TJ Horní Měcholupy, oddíl karate CZE CZE
5. kumite female 16-17 years -59kg Adéla Trávniková Karate Vision Praha CZE CZE
5. kumite female 16-17 years -59kg Viktorie Vondrů Fight Club České Budějovice CZE CZE
kumite female 16-17 years +59kg
1. kumite female 16-17 years +59kg Martina Šáchová TJ Karate České Budějovice CZE CZE
2. kumite female 16-17 years +59kg Eirill Bungum Mizuchi Karate Team NOR NOR
3. kumite female 16-17 years +59kg Tilde E. Eine Mizuchi Karate Team NOR NOR
3. kumite female 16-17 years +59kg Sára Kovaříková Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
5. kumite female 16-17 years +59kg Kristýna Hrušková TJ Horní Měcholupy, oddíl karate CZE CZE
5. kumite female 16-17 years +59kg Kateřina Sotonová SPORT UNION, z. s. CZE CZE
kumite female 16-17 years OPEN
1. kumite female 16-17 years OPEN Tilde E. Eine Mizuchi Karate Team NOR NOR
2. kumite female 16-17 years OPEN Eirill Bungum Mizuchi Karate Team NOR NOR
3. kumite female 16-17 years OPEN Sára Kovaříková Karate klub Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem CZE CZE
3. kumite female 16-17 years OPEN Melissa van Oudenaarden Unity 99 Rotterdam NED NED
5. kumite female 16-17 years OPEN Anna Lojdová Champions Team CZE CZE
kumite male 18-20 years -68kg
1. kumite male 18-20 years -68kg Daniel Drábek SPORT UNION, z. s. CZE CZE
2. kumite male 18-20 years -68kg Thomas Van der Meijden Karate Kenamju NED NED
3. kumite male 18-20 years -68kg Vojtěch Boháč GRYF z.s. CZE CZE
3. kumite male 18-20 years -68kg Jean Pierre Röhl Musashi Weimar GER GER
5. kumite male 18-20 years -68kg Jordy Timmermans Karate Team Timmermans NED NED
kumite male 18-20 years -78kg
1. kumite male 18-20 years -78kg Filip Černík Shotokan Karate Dó TJ Sadská CZE CZE
2. kumite male 18-20 years -78kg Tuomas Suur Inkeroinen Nurmijärven Shotokan FIN FIN
3. kumite male 18-20 years -78kg Dominik Majera SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
3. kumite male 18-20 years -78kg Noah Najdi Karate Team Timmermans NED NED
kumite male 18-20 years +78kg
1. kumite male 18-20 years +78kg Tomáš Pleva Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
2. kumite male 18-20 years +78kg David Ulvr Karate Vision Praha CZE CZE
3. kumite male 18-20 years +78kg Jáchym Hořák KESL RYU Shotokan z.s. CZE CZE
3. kumite male 18-20 years +78kg Lalli Nurmi Renshin-kan Ry FIN FIN
kumite female 18-20 years -60kg
1. kumite female 18-20 years -60kg Tetyana Izelaar Topaz Karate Academy NED NED
2. kumite female 18-20 years -60kg Kyra Wapperom Choku Gym Zaandam NED NED
3. kumite female 18-20 years -60kg Ronja Ek Mizuchi Karate Team NOR NOR
3. kumite female 18-20 years -60kg Nashka Kuhnen Choku Gym Zaandam NED NED
5. kumite female 18-20 years -60kg Eliška Týlová Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
kumite female 18-20 years +60kg
1. kumite female 18-20 years +60kg Barbora Znamenáčková Sport Relax CZE CZE
2. kumite female 18-20 years +60kg Sarah Hunold KEN Budo Heiligenstadt GER GER
3. kumite female 18-20 years +60kg Vanesa Gjuka Mizuchi Karate Team NOR NOR
kumite male -60kg
1. kumite male -60kg Omar Laâttar Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
2. kumite male -60kg Jordy Timmermans Karate Team Timmermans NED NED
3. kumite male -60kg Daniel Drábek SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male -60kg Yassine El Attar Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
5. kumite male -60kg Petr Richter Karate Vision Praha CZE CZE
kumite male -67kg
1. kumite male -67kg Enzeli de Ruiter Karate Kenamju NED NED
2. kumite male -67kg Thomas Van der Meijden Karate Kenamju NED NED
3. kumite male -67kg Jolano Lindelauf Fight Vision NED NED
3. kumite male -67kg Carl Gustav D. Myreng Mizuchi Karate Team NOR NOR
5. kumite male -67kg Vojtěch Boháč GRYF z.s. CZE CZE
5. kumite male -67kg Alissio Yalçin Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
kumite male -75kg
1. kumite male -75kg Tuomas Suur Inkeroinen Nurmijärven Shotokan FIN FIN
2. kumite male -75kg Raman Katliarou Kofukan Belarus BLR BLR
kumite male -84kg
1. kumite male -84kg Brian Timmermans Karate Team Timmermans NED NED
2. kumite male -84kg Noah Najdi Karate Team Timmermans NED NED
3. kumite male -84kg Jan Hykš Karate Vision Praha CZE CZE
3. kumite male -84kg Anton Semchenko Ukraine UKR UKR
5. kumite male -84kg Dominik Majera SKBU Trutnov, z. s. CZE CZE
kumite male +84kg
1. kumite male +84kg Tomáš Hermann TJ Karate České Budějovice CZE CZE
2. kumite male +84kg Lalli Nurmi Renshin-kan Ry FIN FIN
3. kumite male +84kg Tomáš Pleva Karate klub LICHNICE, z.s. CZE CZE
3. kumite male +84kg Oskari Rajala Renshin-kan Ry FIN FIN
5. kumite male +84kg Mitchel Bakhuysen Karate Kenamju NED NED
kumite male OPEN
1. kumite male OPEN Brian Timmermans Karate Team Timmermans NED NED
2. kumite male OPEN Dominik Nechyba SPORT UNION, z. s. CZE CZE
3. kumite male OPEN Tomáš Hermann TJ Karate České Budějovice CZE CZE
3. kumite male OPEN Sergei Obuhov Ukraine UKR UKR
5. kumite male OPEN Volodymyr Korobkov Ukraine UKR UKR
5. kumite male OPEN Lalli Nurmi Renshin-kan Ry FIN FIN
kumite female -55kg
1. kumite female -55kg Lucie Trnková Karate Vision Praha CZE CZE
2. kumite female -55kg Diana Ziulkovska Ukraine UKR UKR
3. kumite female -55kg Ronja Ek Mizuchi Karate Team NOR NOR
3. kumite female -55kg Jaydin Van der Eerden Choku Gym Zaandam NED NED
5. kumite female -55kg Merel Cassee Karate Kenamju NED NED
5. kumite female -55kg Nada El Attar Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
kumite female -61kg
1. kumite female -61kg Suzanne Hekelaar Gombert Karate Kenamju NED NED
2. kumite female -61kg Nashka Kuhnen Choku Gym Zaandam NED NED
3. kumite female -61kg Ariana Alic Mizuchi Karate Team NOR NOR
3. kumite female -61kg Lynn Snel Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
5. kumite female -61kg Kyra Wapperom Choku Gym Zaandam NED NED
kumite female -68kg
1. kumite female -68kg Vanesa Gjuka Mizuchi Karate Team NOR NOR
2. kumite female -68kg Lenka Macková (Poorová) Karate Shotokan-Ryu Cheb CZE CZE
3. kumite female -68kg Regina Plašilová Karate Do Dvůr Králové nad Labem, z.s. CZE CZE
3. kumite female -68kg Katja Schweier Karate-Schule-Morina Freudenstadt GER GER
kumite female +68kg
1. kumite female +68kg Saffron Kolf Team Fightin' Nabil (NED) NED NED
2. kumite female +68kg Ganna Iastrebova Ukraine UKR UKR
kumite female OPEN
1. kumite female OPEN Tetyana Izelaar Topaz Karate Academy NED NED
2. kumite female OPEN Ganna Iastrebova Ukraine UKR UKR
3. kumite female OPEN Vanesa Gjuka Mizuchi Karate Team NOR NOR
3. kumite female OPEN Lucie Trnková Karate Vision Praha CZE CZE
5. kumite female OPEN Ariana Alic Mizuchi Karate Team NOR NOR
5. kumite female OPEN Regina Plašilová Karate Do Dvůr Králové nad Labem, z.s. CZE CZE
kumite team male 14-15 years
1. kumite team male 14-15 years Kofukan Belarus BLR BLR
2. kumite team male 14-15 years Leon UKR UKR
kumite team female 14-15 years
1. kumite team female 14-15 years SKR SU Ústí nad Labem CZE CZE
2. kumite team female 14-15 years Team Fightin Nabil NED NED
3. kumite team female 14-15 years KK Lichnice CZE CZE
kumite team female 16-17 years
1. kumite team female 16-17 years Mizuchi Karate Team (NOR) NOR NOR
2. kumite team female 16-17 years TJ Horní Měcholupy CZE CZE
kumite team male
1. kumite team male Kofukan Belarus BLR BLR
2. kumite team male Nurmijärven Shotokan FIN FIN
kumite team female
1. kumite team female Choku Gym Zaandam (NED) NED NED
2. kumite team female Mizuchi Karate Team (NOR) NOR NOR

Related contests:

Tournament Date
Grand Prix Hradec Králové 2018 28.04.2018-29.04.2018
Grand Prix Ostrava 2017 04.11.2017
29.04.2017
05.11.2016
31.10.2015-01.11.2015
16.05.2015
11.10.2014
Display:    Championships   WG   Golden league   EGP   All except Czech   Everything

 Print